Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakgimnáziumból gimnáziumba?

Szakgimnáziumból gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Jelenleg szakgimnáziumba járok, élelmiszer analítikát tanulok, de sajnos csak most jöttem rá (11.-ben) hogy nem érdekel a szakma. Van rá lehetőség hogy átmenjek sima gimibe ha jövőre leszek 17? Tudom hogy a gimibe máshogy tanuják a tantárgyakat, de nekem mégis könyebb lenne ha tudnék más tantárgyra koncentrálni, itt pedig vannak szakmai tárgyak is.
2018. nov. 15. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen de kicsi az esély hogy átvesznek. Ha át is vesznek akkor a szakgimiben nem tanult tantárgyakból (második idegen nyelv, fizika, kémia, biosz, föci stb) osztályozó/különbözeti vizsgát kell tenned több év anyagából.

Elitgimiben elhajtanak. Próbálkozhatsz gyengébb gimikkel. Oda ha kell a gyerek akkor bárkit átvesznek egy névleges vizsgával, de ezeknek a suliknak nincs jó hírük. Esetleg próbálkozhatsz esti gimikkel is.

2018. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most már nem éri meg átmenned. Nem muszáj azzal foglalkoznod, amit most tanulsz. Elég 2-essel átmenned belőle az érettségin. Ha egyetemre szeretnél menni, akkor ott elfogadott 2 (felvételi) tárgyra gyúrj rá, a többit nem is fogják nézni. Ha nem szeretnél egyetemre menni, akkor 2-essel mindenből elég átmenni, mert ha OKJ-re mész, oda nem számít a tanulmányi eredmény.
2018. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, lehet érdemes lenne már végigcsinálni ezt a másfél évet.. azért köszönöm
2018. nov. 16. 06:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm logisztikán volt szakgimiben és most egyetemen pszichológusnak tanul, szóval érdemes kinézned mire akarsz menni egyetemre vagy okjra és arra rágyúrni. De a szakgimiből is mehetsz bárhova egyetemre is, ha az adott tantárgyból ami oda kell érettségizel és van elég pontod.🙂
2019. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!