Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szakgimnáziumból át akarok...

Ha szakgimnáziumból át akarok menni sima gimnáziumba muszáj tanévet ismételnem?

Figyelt kérdés
jövőre 10.-es lennék de nagyon el akarok menni az iskolából mert egyszerűen nem bírom elviselni, azt a szakmát amit választottam(pincér). egyszerűen nincs hozzá állóképességem és csak török zúzok. Azért választottam mert egyszerűen nem tudtam milyen szakmát válasszak, de még most se és ezért akarok átmenni gimibe ehez pedig szügséges évet ismételnem?

2018. ápr. 2. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szakgimiből vimibe csak úgy tudsz átmenni ha különbözeti/osztályozó vizsgát kell tenned azon tantárgyakból amiket nem tanultál a szakgimiben de a gimikben oktatnak. Ezek jellemzően a közismereti tárgyak, második idegen nyelv.

Javaslom keress fel egy gimnáziumot és érdeklődj. Nem.biztos hogy átvesznek.

2018. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg érdeklődj.

Valószínűleg nem tudsz osztályozó vizsgát tenni, mert már nincs túl sok idő a felkészülésre (főleg a második idegen nyelvből, ha még nem tanultad). Ha nem mész el a szakgimi nyári gyakorlatára, akkor nem is érvényes a 9. osztályod. Szóval ha mégis átvennének évismétlés nélkül, akkor a nyári gyakorlatot ebben a suliban még teljesíteni kell Ha nem teljesíted, automatikusan 9. osztályt kell ismételned. (De nem is biztos, hogy rosszul járnál vele.)

2018. ápr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most 9.be nincsen nyári gyakorlatom szóval ez az év érvényes, csak akkor ez most nem biztos hogy számít.Köszönöm szépen a válaszokat mindenképp érdeklődni fogok.
2018. ápr. 2. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!