Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki hozzáértő! A Szakirányú...

Valaki hozzáértő! A Szakirányú vagy a humán érettségi számít jobban a NKE-Rendészettudományi karon?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8.os vagyok és egy pontos elképzelésem van a jövőről, mégpedig hogy az NKE-Rendészettudományi karon szeretnék tanulni ha bejutok. Az lenne a kérdésem, mivel most vagyok a döntés előtt és nem tudom pontosan, hogy egy szakirányú érettségire menjek rá vagy egy humán érettségire? Melyik számít jobban az NKE-n? Az a lényeg hogy (akármennyire is furán és hihetetlennek hangzik) de engem nem az érdekel hogy melyikkel leszek okosabb mert az egyértelmű, és a tanárok csak ezt tudják figyelembe venni. Engem az érdekel melyikkel van több esélyem.

2018. nov. 15. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel 2020-tól a felsőoktatásba való bejutás feltétele egy emelt érettségi és min. 1 középfokú nyelvvizsga, így egyérteműen humán.
2018. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy minél erősebb gimnáziumba menj. Onnan sokkal több az esélyed bekerülni, mint szakgimnáziumból.
2018. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ameddig eljutsz odáig még sok víz lefolyik a Dunán. Olyan, hogy melyik számít jobban a jelenlegi felvételi rendszerben nincs. Meg van adva, mi számít, mi nem. Mit fogadnak el emeltnek meg ilyenek! Meg az NKE-n az alkalmassági vizsga!
2018. nov. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor most egy új kérdés merült fel bennem, mégpedig hogy akkor 2020-tól már szakgimnáziumból nem is tudnék egyetemre menni?
2018. nov. 16. 07:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Hat,ha tudod teljesíteni a fenn nevezett előírasokat, akkor de. Bar ennek kicsi eselyét latom szakkimnaziumban.
2018. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szakgimnáziumban az alap érettségi tágyakat ugyanúgy oktatják! A minősége pedig a tanártől függ. De természettudomány, rajz, ének meg ilyenek helyett jó sok szakmai tárgyat tanítanak.

Tehát matek, töri, magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv ugyanúgy megvan. S az öt tesi is. De kémia, biosz, föci, fizika helyett szakmai tárgyakat tanulsz. S kompley szakmai érettségit teszel 5. érettségi vizsgatárgynak.

Nem tudom miért nézik le egyesek!

2018. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!