20 évesen ciki egyetemi szakot váltani?

Figyelt kérdés

Sajnos arra a szakra vettek fel csak, ami félig érdekel. A másik fele nem. Így csak azokra az órákra járogatok be, amik érdekelnek. De mivel felsőbbéves diákok tartják azokat, akik sajnos nem nagyon tudnak tanítani, már ott is jó pár órát kihagytam, és lehet le is tiltanak a vizsgáról :(


1.féléves vagyok, évvesztes, ezért 19 évesen kezdtem csak el az egyetemet.


Most hogy csak itthon semmittevéssel telik az életem, nagyon rosszul érzem magam. Azt hittem jó lesz egy kis pihenés legalább, de pár hétig még jó volt, de most már nem bírom a semmittevést elviselni. Passzívra rakom a 2.félévet, elmegyek diákmunkázni, gyűjtök pénzt autóra, amivel bejárok majd a másik városba a másik egyetemi szakra, ahova valóban menni szerettem volna. Szóval nem telne feleslegesen a 2.félév, viszont ezt az 1.félévet "elkótyavetyéltem", ezért is kellemetlen nekem a dolog.


Úgy érzem, hogy teljes csődtömeg vagyok, van aki már ilyenkorra 2 évet is elvégzett és már csak 1 évre van a diplomától,én meg úgy érzem le vagyok maradva, és elpazarolódott egy csomó idő azokhoz képest, akik 18 évesen kezdték az egyetemet, és nem váltottak szakot.


Amin most vagyok szak 3.5 éves, amire átmegyek 3 éves. De az tuti, hogy ezt nem tudnám elvégezni, amin most vagyok, mert a nagy része nem is érdekel. Csak az vigasztal, hogy messze van a nyugdíj, szóval annyira nincs késő még megalapozni a jövőmet/karrieremet.


Ti hogy látjátok ezt a helyzetet?


2018. nov. 16. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen váltottam orvosira, és eszembe nem jutott volna, hogy ez mennyire "ciki", csak hogy ezt akarom, és kész.
2018. nov. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ciki, hogy azt szeretnéd csinálni, amit elvezel?! Ha ezt komolyan gondolod, akkor nagyon el vagy tájolva, s érdekes dolfokat gondolsz az életről! Alapból nem kötelező egyetemre menni vagy rögtön középiskola után egyetemre menni. 20 évesen meg egyáltalán nem vagy lemaradva semmiről.

Ha a cikiségről szól a dolog, akkor az már messze rossz.


Azt tanuld, mi érdekel. Ne pedig ilyen hülyeségekkel foglalkozz! Kérlek!

2018. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát a cikiséget arra értettem, hogy belekezdek valamibe, ami félig azért érdekel, és nem fejezem be. Itthon is megkaptam, hogy azt hitték a családban, hogy simán elvégzem ezt, nem hogy itt fogok variálni, és egyáltalán nem örültek neki a szüleim, hogy szakot váltok. Lehet csak azért, hogy az ismerőseik meg a szomszéd mit fog gondolni rólunk emiatt, hogy "nincs kitartása" meg ilyen hasonlókat.
2018. nov. 16. 00:29
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Itt csak egy dolog ciki: az, hogy most otthon lógatod a lábamat.
2018. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
*lábadat
2018. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
28 évesen váltottam szakmát (akkor kezdtem el új szakra is járni). Így kerek 10 év "veszett el" a karrieremből. (De nem az életemből: az a 10 év is én voltam!) – máris 8 év előnyben vagy hozzám képest!
2018. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

En ugyan igy vagyok most. 3,5 feleves kepzest cserelek 3 evesre. :) mernok kepzesen voltam. Te mire valtasz?:)

20L

Én nem banom picit sem!

24 evesen mar dolgozhatunk az uj szakmankban. Hol keso az:3:)!!

2018. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen végeztem gimiben. 21 évesen kezdtem most a jogot. Idegesítő, hogy vannak nálam fiatalabb harmadévesek, akik lekezelnek mert csak elsős vagyok, de gáznak nem gáz.
2018. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Itthon kaptam a kritikát a szüleimtől, hogy Ők ilyenkor már dolgoztak, én meg itt "húzom az időt", de megnyugtattak a válaszok, hogy nem olyan gáz most váltani :D


#7: Gazdaságinformatikáról váltok Üzemmérnök-informatikára

2018. nov. 16. 17:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Jaj, "ilyenkor már dolgoztak". Csak tìk más volt minden. Meg gondolom volt egy szakmájuk, amivel tudtak vmit kezdeni. Nem vagy semmiről lekésve! Más is évvesztes, plusz még 5 évfolyamosba járt, akkor még később végzett, mint te a középsuliban.


Vannak, akik meg az egész egyetemet végiglébecolják.


Semmiről nem vagy lekésve!

2018. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!