20 évesen ciki egyetemi szakot váltani?

Figyelt kérdés

Sajnos arra a szakra vettek fel csak, ami félig érdekel. A másik fele nem. Így csak azokra az órákra járogatok be, amik érdekelnek. De mivel felsőbbéves diákok tartják azokat, akik sajnos nem nagyon tudnak tanítani, már ott is jó pár órát kihagytam, és lehet le is tiltanak a vizsgáról :(


1.féléves vagyok, évvesztes, ezért 19 évesen kezdtem csak el az egyetemet.


Most hogy csak itthon semmittevéssel telik az életem, nagyon rosszul érzem magam. Azt hittem jó lesz egy kis pihenés legalább, de pár hétig még jó volt, de most már nem bírom a semmittevést elviselni. Passzívra rakom a 2.félévet, elmegyek diákmunkázni, gyűjtök pénzt autóra, amivel bejárok majd a másik városba a másik egyetemi szakra, ahova valóban menni szerettem volna. Szóval nem telne feleslegesen a 2.félév, viszont ezt az 1.félévet "elkótyavetyéltem", ezért is kellemetlen nekem a dolog.


Úgy érzem, hogy teljes csődtömeg vagyok, van aki már ilyenkorra 2 évet is elvégzett és már csak 1 évre van a diplomától,én meg úgy érzem le vagyok maradva, és elpazarolódott egy csomó idő azokhoz képest, akik 18 évesen kezdték az egyetemet, és nem váltottak szakot.


Amin most vagyok szak 3.5 éves, amire átmegyek 3 éves. De az tuti, hogy ezt nem tudnám elvégezni, amin most vagyok, mert a nagy része nem is érdekel. Csak az vigasztal, hogy messze van a nyugdíj, szóval annyira nincs késő még megalapozni a jövőmet/karrieremet.


Ti hogy látjátok ezt a helyzetet?


2018. nov. 16. 00:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"20 évesen végeztem gimiben."


Hányszor buktál?

2018. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

11. Nem en írtam, de azért válaszolok.

Ha vki évvesztes, s nem a mostani szerint, hanem régebbi, amikor augusztus 31ig volt. Tehát a nyári már csak 7 évesen kezdhette el. Az 15 évesen kezdi a középiskolát. S ha nem 4, hanem 5 éves, mert nyelvi előkészìtős az (15, 16, 17, 18, 19). Szóval ameddigre végez már jön a 20. szülinapja! Nem kell ehez bukni! Vagy ha vki vált, s simából vmi tagoztra vagy szakra, akkor nem feltétlen ugyanabba az évfolyamba kerül, mint előtte!

Tehát a bukáshoz semmi köze!

2018. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%
Köszönöm 12-es! Igen, úgy van ahogy mondod, nyek-es is voltam.
2018. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
13. Igen. Számomra elég egyértelműnek tünt. (S különben is sose késő tanulni!)
2018. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
26 évesen váltottam másik szakra úgy, hogy 25 évesen kezdtem az elsőt is. Nem gáz.
2023. aug. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!