Így tudok menni BGE-re?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok egy gimnáziumban. Az évet úgy indítottam hogy pszichológiára szeretnék menni,ezért biosz faktot vettem fel, de most megváltozott ez az egész. Emelt érettségit tenni angol,bioszból fogok. Van már egy angol középszintű nyelvvizsgám,ha minden jól megy meglesz a felsőfok is plusz egy német közép. Matek,töriből ötös vagyok. Így felvehetnek,hogy nem pl matekból emeltezek?
2018. nov. 18. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem elvárás a matek emelt tudtommal egyik szakon se a BGE-n. Talán az alkalmazott közgáz ahova kérik, de nem tudom ezt itt indítják-e egyáltalán. Elméletileg 2020-tól kötelező lesz egy emelt érettségi, arra figyelj hogy olyanból emeltezz amit elfogadnak az adott szakon. Pl az idegen nyelvet a legtöbb gazdasági szakon elfogadják, esetleg emeltezz németből és ha elérsz min 60%-ot akkor megkapod mellé a német középszintű nyelvvizsgát is.
2018. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!