Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdaságtan vs gazd. Men?

Közgazdaságtan vs gazd. Men?

Figyelt kérdés

Amiért gazd.men-re járok: Szeretem a közgázt, tanultam gimiben, de mesterképzést mindenképpen külföldön szeretném csinálni, itthon meg a corvinuson a közgazdaságtan 5 éves osztatlen képzés, így csak csere diákként mehetnék ki az meg úgy nem jó...


Gzad.men-en is van közgáz valamennyire, meg a vállalatok/pénzügy is érdekel, viszont a közgáz mennyisége nagyon kevés.. csak 2 félévig van egy tantárgy, nagy alapok... Az érdekelne, hogy vannak-e komolyabb tanfolyamok, élőben, esetleg online ahol érdemes lenne közgázt tanulni?


A másik kérdés pedig, hogy mennyire matekos a közgáz egy közgáz szakon? Nálunk csak ilyen lineáris egyenletek/deriválás van, nagyon könnyű matek, de a statisztika tanárom szerint egy közgáz szakon olyan matek van, hogy abból semmit nem értenénk, ez mennyire igaz?


2018. nov. 19. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelentkezz akkor alkalmazott közgazdaságra, van benne bőven közgáz, de alapszak csak.


Most ha a közgáz alatt az 5 éves elemzői szakot érted arról nem tudok mennyire matekos, de azt össz-vissz 1 egyetem indítja úgyis szóval ezt viszonylag kevesen tudják megmondani. Ha az alkalmazott közgáz szak is jó az eléggé matekos, gazdmenhez képest sokkal húzósabb, de az költői túlzás hogy semmit se értenek belőle a hallgatók. Alapból matek emelt kell a szakhoz, aki azt be meri vállalni már nem fog a parciális integrálástól kifeküdni, ami a gazdasági szakokon szinte mumus.

2018. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!