Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érné meg leginkább második...

Mit érné meg leginkább második szaknak?

Figyelt kérdés
Jelenleg jogot tanulok, és egy, csak kiegészítő szakon gondolkozok. Főként nyelvi szakok merültek fel bennem, pl szlavisztika orosz irány, vagy keleti kultúrák japán irány, esetleg skandinavisztika dán vagy svéd irányba. Ezeken felül esetleg mit ajánlanátok? Olyan érdekelne ami nem teljesen haszontalan, ezért is a nyelvi terület az egyik fő cél egyenlőre, de az is szempont lenne hogy ne vegyen el rengeteg időt, vagy lehessen levelezőn végezni.

2018. nov. 20. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt nyelvi szakok éppen hogy renegeteg időt és energiát elvesznek, valójában szinte mindegyik teljes embert kíván. Nem is kimondottan jellemző, hogy levelezőn is indulnak. Jog mellett szerintem elég gyatra teljesítményt tudnál csak nyújtani, a személyes kompetenciáidtól függetlenül is.
2018. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem gazdasági diplomával a legjobb párosítani. Mondjuk egy gazdálkodás-menedzsment szakba nem kell beleszakadni, egyáltalán nem haszontalan és levelezőn is indul rengeteg helyen, viszont a gazdasági jogra megéri specializálódni.
2018. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mondjuk pont nem a felsorolt szakok egyikére járok, de szintén nyelvszakos vagyok.... Hát figyelj, ezek tényleg nem erre lettek kitalálva és tényleg egy teljes embert kivánnak. Rengeteget kell olvasni (értsd úgy, hogy szinte minden tárgyra jut 2-3 kötet kötelező szakirodalom, plusz olvasmányok az órákra), csomó beadandót kell írni (pl. műelemzések), előadásokat tartani és elég sok szeminárium szokott lenni, amikre év közben is készülni kell. Nálunk legalábbis ez így működik, de más nyelvszakos ismerőseim is hasonlókat mesélnek.... Ha olyan szakra mész, aminek még nem beszéled a nyelvét, akkor pláne folyamatosan tanulni és készülni kell. Az egyik szlavisztika szakos barátnőmnek pl. hetente vannak zh-k. Te tudod, hogy menni időd és energiád van a jog mellett, de azért szerintem ezt a nyelvszakos történetet még gondold át egyszer.
2018. nov. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket én is olvastam sok helyen, hogy rengeteg, energiát igényelnek. És adott esetben nem is muszáj levelezősnek lennie ha össze tudom egyeztetni az órarendeket. De ezért is érdekelne hogy miket ajánlanátok ezek helyett?
2018. nov. 21. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami reál területtel nem szeretnéd párosítani? Pl. iparjogvédelemhez jól jön mérnöki, amúgy gazdasági joggal sem járnál rosszul pl. közgázt érdemes lehet választani, persze ha érdekel a pénzügyi jog.
2018. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!