Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem első éve...

Orvosi egyetem első éve mennyire költséges? Mennyit kellene félreraknom hogy biztosan átvészeljem az elő évet? Hónapra lebontva mennyibe kerül kb egy hónap?

Figyelt kérdés
Mindenképpen kolis lennék, mert szociális alapon felvennének.

2018. nov. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem költséges. Max az utazásod és a kajád. A kolit ki tudod fizetni a szociális ösztöndíjból, legalábbis Debrecenben így van. Én a könyveket a könyvtárból vettem ki mindegyiket, ötször lehet hosszabbítani, szóval akár egész féléven keresztül nálad lehet, és tudsz belőle tanulni. :) Azt meg te tudod, mennyibe kerül neked az utazás, illetve hogy mennyit költesz kajára. Remélem, segítettem vmit! :)
2018. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Tandíjat kell fizetned?


Ha nem, akkor is ilyenekre kell költeni:

- írószer

- jegyzet

- füzet

- fénymásolás/nyomtatás

- KAJA

- utazás

- tisztálkodószerek

- ruha

- KAJA

- laptop

- pendrive

- szex


Első 2-3 hónapban SOKAT, majd havonta, koleszban, tandíj nélkül is MINIMUM 60-70. De ekkor nincs csajod/pasid. Nincs bulika. Nincs új ruha. Nincs minden nap meleg kaja.

2018. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Az első válaszoló vagyok. Milyen 60-70 havonta?! :D Ez még viccnek is rossz...
2018. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
86%
Bár én csak orvosi karra jártam, sok közös órám volt az elsőévesekkel. Pontos összeget szerintem senki nem fog tudni írni, ez függ attól hogy mik az igényeid, mennyit és mit eszel, stb. Igazából azért írtam, mert eszembe jutott egy ötlet. Vannak kötelező könyvek, amik még fénymásolva is kva drágák, a könyvtárban meg vagy van vagy nincs, vagy csak helyben használható. Szóval még most gyűjtsd ki ezeket és kezdj utánajárni hogy antikváriumban, orvosi könyves eladós csoportban (facen van) meg tudod-e szerezni, mert ez egyszerre nagy összeg lenne. De ha még van hátra pl. egy éved és apránként megveszed, nem terhel meg annyira anyagilag. Anatómia atlasz, élettan, szövettan, ilyen könyvekre gondolok. Aztán az eszközökkel is ugyanígy el lehet járni, előre beszerezheted a szikét, köpenyt, meg ami kell, tuti van leírás ezekről a neten, nekünk is volt.
2018. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert lenne lehetőségem önkénteskedni eü. irányban, viszont mellette nem lehetne dolgozni. Jelenleg kb. ha úgy vesszük semmi megtakaritásom sincs, de ha elkezdek dolgozni akkor azért 6 hónap alatt elég kis szép kupac pénzt lehetne összegyűjteni. Nem tudom mit csináljak :( ez egyik tapasztalattal és kapcsolatokkal járna a másik meg biztos anyagi háttérrel az egyetem kezdéshez :(
2018. nov. 25. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, kinek milyen igényei vannak. Meg lehet venni az összes tankönyvet újonnan, akkor egy 100-ast biztos elköltesz. De meg lehet venni használtan, fénymásoltan, kölcsön lehet kérni, ki lehet venni a könyvtárból.

Igazából a könyv/jegyzet az, ami első évben jelentős tétel tud lenni, a többi (kaja, ruházkodás, buli stb.) ugyanannyi, int más szakon lenne.

2018. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!