Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi - vagy főiskol...

Milyen egyetemi - vagy főiskolai szakra menjek?

Figyelt kérdés

2 tárgyból tuti, hogy újra le kell érettségiznem, hogy meglegyen a kellő pontszám, ez már biztos.

De az a baj, hogy nem tudom, milyen szakra menjek, pedig már szorít az idő. Amilyen területek érdekelnek: természettudományok, történelem( bár ezzel nem sokra megyek), általában véve a tudományok, szeretek olvasni, érdekel a testmozgás, a környezetvédelem.

A matek nagyon nem az erősségem, úgyhogy az lehetőleg minél kevesebb legyen - bár tudom, hogy szinte minden szakon van matek. Továbbá, még az informatika, ami nem érdekel. Az informatika nem az én világom. Nem akarnék egész nap gép előtt ülni.

Ha ez számít, mind csapatban, mind egyedül tudok dolgozni, de inkább egyedül szeretek dolgozni.

Egyébként 26 éves vagyok, és targoncás/raktárosként dolgozom már 2013 óta, de munka mellett le akarok diplomázni, és valami olyat csinálni, amivel tudok jövőt építeni, és ami akár külföldön is versenyképes szakma - illetve diploma.

Most gondolkodom úgy, ahogy majd' 19 évesen kellett volna, hogy akarok tanulni, képezni magam, és biztos egzisztenciát építeni. Sajnos a raktáros fizetésből ez nem lehetséges...



2018. nov. 25. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
SZIE Természetvédelmi mérnők szakon államire sem szűkséges sok pont. Ha érdekel a tudomány és természetvédelem, akkor esetleg az. (Oda ha jól tufom emelt sem szűkséges.)
2018. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Erre nem is gondoltam! Megy a zöld! Erre a szakra gondolom a biológia, kémia amit kérnek.

De régebbi kérdések között azt olvasom, hogy nehéz ezzel a diplomával elhelyezkedni, pedig ehhez lenne kedvem, mert szeretem a természetet! Mind az állatokat, mind a növényeket nagyon szeretem!

De azt olvasgatom, hogy a környezetvédelmi - meg természet tudományi szakokkal elég nehéz elhelyezkedni, mert nem túl keresettek. Igaz ez?

Igaz, régebbi kérdésekre között írták ezeket a válaszokat, 5-6 évvel később meg már szinte minden szakma hiányszakma...

És biológia irányról mi a véleményetek?

2018. nov. 25. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát nagyon sok mindennek nehéz elhelyezkedni. De ha megtalálod a helyet, akkor jó. (Külföldön, azért jobban hasznosíthatí.)

Ezért arra is gondolj, hogy az újra érettségi pénzbe kerül. S sok szakhoz emelt is szükséges.

[link]

2018. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen... Például nevetni fogsz, de ahol most dolgozom raktár, ez is a jobb helyek közé tartozik! Tehát nem 120 ezret keresek, 1 műszak, és a munka - meg a főnökök is szimpatikusak. De dolgoztam már 90 ezerért is , meg 100 ezerért is a legrosszabb helyeken... Hozzánk is csak kihalásos alapon lehet bekerülni. Szóval...

Én úgy gondolom, hogy minden szakmához szerencse kell, és a kapcsolatok sem ártanak, ahhoz, hogy az embernek jó helye legyen! Dehát ez a velejárója...

2018. nov. 25. 20:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy 15000 Ft/tárgy az érettségi. Ennyi pénz nem fog földhöz vágni. Úgy gondolom, ennyi áldozatot megér!
2018. nov. 25. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Plusz tanárhoz is kellene járnod, mivel rengeteget változtak a követelmények. Egyedül nem fogod tudni.
2018. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Persze. Újraérettsegizni megéri. Csak ha nem állami, akkor elég húzós összeg. Ezért javaslom, olyan szakot válasz, amihez nem iszonyat sok pont kell államira!
2018. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy egyedül nem fog menni... Bár már kezd kialakulni az irány, hogy mi érdekel, de tanár nélkül nem menne.

Persze. eleve olyan szakokat nézek, ahova nem kell sok pont. A fősulik is átlagban olyan 200 ezer Ft/félévtől indulnak, az egyetemek 300 ezer Ft felett/ félév. Igen, ez szeretném elkerülni. Államira szeretnék bejutni mindenképpen!

2018. nov. 25. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!