Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes utasszállító pilótának...

Érdemes utasszállító pilótának tanulni? Milyen életforma, mennyi szabadidővel? Mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés

Már nagyjából utánaolvasgattam a tanulási lehetőségeknek. Szerencsére reál beálítottságú vagyok, az angol is jól megy, most felsőfokúzom. A Nyíregyházi Főiskola tetszik és diákhitel 2.-vel meg tudnám csinálni, viszont nem túl jó több tízmilliós hitellel kezdeni az életet, ezért kérdezek a jövedelmek felől, hogy megtérül-e könnyen ez a befektetés?


Ráadásul lány vagyok, ugyan még messze a családalapítástól, de ha annak is eljön az ideje, akkor mennyire lehet összeegyeztetni ezt a hivatást a családdal?


Nagyon tetszik a repülés, meg maga ez a egész világ, de elég kockázatosnak is tűnik. Mivan, ha elvégzem a sulit, beleölök egy csomó pénzt és energiát és mondjuk jön egy betegség ami miatt nem adják meg az egészségügyi alkalmasságit, akkor kész az anyagi csőd...

Nem származom gazdag családból, emiatt nem mindegy, hogy mennyit kockáztatok.


Ilyen kérdések motoszkálnak bennem...


16/L



2018. nov. 26. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon megéri. Viszont olyan komoly követelményeknek kell megfelelni a bekerüléshez, amit csak nagyon kevesek tudnak teljesíteni. Viszont a fizetés rövid időn belül közelít a millióhoz havonta.
2018. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy egyesek meg fognak kövezni, de...

Szerintem ne vágj bele, mert ez tényleg nagyon kockázatos, egy betegség, egy baleset, akármi, és annyi a karriernek, és anyagi csőd ahogy mondod. Akkor nem lenne gond, ha erős lenne az anyagi háttered, és ki tudnának húzni az esetleges pácból, de mivel nem az... És abban is igazad van, hogy nem jó hitellel kezdeni az életet.

16 éves vagy, még te is sokat fogsz változni, lehet, hogy magadtól fogod meggondolni magad.

2018. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Ha belevágsz és elvégzed, gyorsan visszajön az a 16 millió. Természetesen vannak veszélyei, ha valami történik veled, de ennyi erővel az utcára se menjünk ki, mert elüt az autó. Ha pilóta szeretnél lenni, vállalnod kell ezt a kockázatot, én is utasszállító pilótának készülök, nekem sincs gazdag anyagi hátterem, de ha el szeretném érni, be kell vállalnom ezt a kockázatot, legalább annyival jobban vigyázol magadra.

A másik meg az hogy általában 15-18 napot repülnek általában a short-medium haul pilóták egy hónapban, változóan napi 6-10 órát dolgoznak.

2018. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a celod, mindenkepp vagj bele.

En is lany vagyok, na jo, inkabb mar no, es pilota.

Nem utasszallito, csak privat pilota de barki akit erdekel a repules csak azt tudom javasolni, hogy Go for it!

Leirhatatlan elmeny repulni.

Az utasszallitosag az mar egy mas teszta, ott kismillio egyeb dolog is kozrejatszik, mint a "menjuk fel es elvezzuk a szarnyalast".

Nyilvan nem ugy vagsz bele a tanulasba es veszel fel tobbmillios hitelt, hogy ellotte nem csinaltatod meg az 1es szamu repuloorvosi vizsgalatot. Vagyis emiatt ne aggodj.

Persze barmikor erhet egy baleset es pl. lassan a vegere ersz a tanulmanyaidnak es balesetben lebenul az egyik kezed, na akkor bumm, uszott az alom. De ilyenek miatt tenyleg nem szabad nem-elkezdeni, mert ahogy elozo irta, akkor az utcara se menj ki.

Ami a betegseget illeti nyilvan odafigyelsz magadra, hogy egeszseges maradj.


Voltal mar repulni kis geppel? Javaslom menj ki valamelyik hozzad kozeli repterre es haverkodj az ottani pilotakkal. Rengeteg infot lehet toluk osszegyujteni, mindenki tok jo fej es baratsagos es talan osszespanolsz annyira valakivel, hogy felvigyen egy korre es akkor megerzed mirol beszelek. Persze egy 30 perces setarepulesra mar holnap befizethetsz.


Ha csak gazdag szulok gyerekei kezdenek a pilota iskolat, akkor nem lenne ennyi diak az tuti!

2018. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!