Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztikára átjelentkezés?

Germanisztikára átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok az ELTÉN jogász szakon, de egyszerűen borzalmasan érzem magam, nem is érdekel amit tanulok, nyögve-nyelve megy az egész. Államin vagyok, a családom nagyon büszke meg minden, nagyon akarják, hogy szeressem meg, de már a vizsgák gondolatától is sírógörcs kerülget.

Németből voltam mindig is kiemelkedő, szívesen tanulnám az irodalmát, nyelvtanát. Ugye szerintetek sem éri meg kínszenvedéssel megcsinálni valamit 5+ évig, ha mellette lenne egy szak aminek talán a piaci értéke nem nagy, de legalább élvezném?



2018. nov. 27. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Húhaa, én pont fordítva fogok átjelentkezni.😂


Szerintem megéri 5 évig szenvedni hogy utána egy elismert munkát végezhess. Minden szakon vannak nehéz tárgyak. Mindenhol lesz sírás-rívás.

Jogi diplomával meg ezerfelé el tudsz helyezkedni,jolly joker.



Nem ajánlom a germanisztikát, nem kapsz vele szakmát és sok hülyeséget kell tanulni. Ezt úgy mondom hogy imádom a németet.

De egyszerűen haszontalannak éreztem magam mikor ültem az órákon.


Csak egy C1-es nyelvvizsgát kapsz a haszontalan diploma mellé.

Ha már német akkor némettanári.


Írj nyugodtan ha van kérdésed.

2018. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Ja és a Római jog és társai pont azért vannak hogy elrettentsen mindenkit. De szerintem ne add fel! :)
2018. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Főleg ha államin vagy, át ne menj! Mit meg nem adnék ha én is bejutnék!
2018. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Vagy menj át a Pázmányra, ott áll. humánusabbak az emberek, mondjuk azt hallottam,nem túl preferált az ott szerzett diploma.
2018. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
1es, jogi diplomàval pont hogy nem fogsz könnyen elhelyezkedni iszonyat a túlképzés belőle, ugyan annyira biztos munkanélküliség mint a germanisztika. Akkor legalább legyen 3 jó éve a kérdezőnek a feketeleves előtt. Sok jogászt ismerek, egyetemista korukban nagy mellénnyel járkáltak, most a 11 emberből 2 dolgozik a diplomájával.
2018. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Joggal el fogsz tudni helyezkedni, bar ha nagyon nem erdekel nem tudom megeri-e, foleg az ELTE-n, ha nem vagy kitarto es nem erdekel igazan nagy szenvedes lesz ott. Hulyeseg, aki azt irja, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, ha jo eredmennyel vegzel, jo egyetemen es elhivatott vagy nem lesz gondod! Nekem minden evfolyamtarsam jogaszkent helyezkedett el, nekem meg se szaradt a pecset a diploman mar fel is vettek. Halkan jegyzem meg az ELTE-seket mindenhol szivesen varjak, tapasztalatbol mondom.
2018. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!