Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet valaki mentőhelikop...

Hogy lehet valaki mentőhelikopter vezető / pilóta?

Figyelt kérdés

Gondolom ehhez is kell egyetem, mint a hivatásos repülőgép vezetőihez, vagy mint ahhoz, hogy valaki a honvédségnél lehessen pilóta.

De milyen szakon képeznek mentőhelikopter pilótákat?


2018. nov. 28. 15:08
 1/2 anonim válasza:
55%
Oda általában leszerelt honvédségi pilótákat alkalmaznak több okból is.
2018. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Gondolom ehhez is kell egyetem, mint a hivatásos repülőgép vezetőihez" - Rosszul gondolod.

Ha nem a katonasagon keresztul csinalod, hanem onerobol (ha gazdag vagy) meg tudod szerezni a privat pilota jogsit (PPL), utana a muszerest (IR), a tobbmotorost (multi) es a kereskedelmi kepesitest (CPL). Utana oda mesz el dolgozni ahova akarsz (permetezni, reklam vontatas, setarepulesek, oktatas, stb.) Ehhez nem kell egyetem.


Ha megvan az eleg repult oraszam, akkor jelentkezhetsz legitarsasagokhoz akik legtobbszor fizetik a tovabbkepzesedet. Ez repulogepekre ervenyes.

Helikopteres munkahoz ugyanez az ut, csak sokkal dragabb.

A privat pilota jogsi kisgepre (Pl. Cessna 172) kb. 2milliobol megvan. Helire pedig 4 milla felett kezdodik :(


Egyik pilota sem ugy kezdi a karrierjet, hogy tanul kicsit aztan beul a Wizzair kapitany szekebe, vagy a Legimentokhoz megy pilotanak. Mindenki az elejen kezdi, amit altalaban onerobol fizetnek. (kiveve ha a honvedsegen keresztul csinalod).


Tehat nincs olyan hogy mentoheli-pilota kepzes. Eloszor heli pilotanak kepeznek ki (egy bizonyos helikopterre, pl. Robinson 22) es ha eleg ugyes vagy (meg van penzed) akkor tovabbkepezheted magad mas gepekre, pl. R-44, Bell 206, stb) Es ha elrepkedtel tobbezer orat, akkor talan a mentos cegek is szobaallnak veled.

2018. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!