Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2016-ban érettségiztem....

2016-ban érettségiztem. Egyetemre akarok menni, de kéne tennem egy emelt törit, hogy meglegyen a pontom. Hogy tudnék rá felkészülni? Egyáltalán az anyagot honnan szerezzem meg?

Figyelt kérdés

2018. nov. 28. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Milyen anyagot?

Amugy tölts ki előző évek feladatait. Vegyél felkészülò könyvet. Tankőnyvet.

2018. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát a tanagyagot,amiből lenne az érettségi

Van ilyen felkészülő könyv?

2018. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Van az alap tananyag. Van a "követelmény". S emelthez még egy csomót hozzáolvasni is szoktak, hogy elméjítsek a tudást. S vannak gyakorló könyvek is!
2018. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

EBből meg tudnám tanulni?


382 pontom van és 385 volt az idei ponthatár.Szóval szaros kis 3 pontot kéne összekaparnom.

2018. nov. 28. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Honnan veszed, hogy most is annyi lesz a ponthatár? Az a 2018 szeptemberi kezdésre vonatkozik. Nem a 2019 szeptemberire. Nem tudhatod hány pont fog kelleni!
2018. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó hát lehet,hogy csökken és felvesznek.

Amúgy 375-380 körül szokott lenni.De azért jobb lenne bebiztosítani az esélyt,nem?

2018. nov. 28. 23:21
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Persze. Simán lehet több is, kevesebb is. Ki tudja
2018. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tavaly pedig bekerültem volna
2018. nov. 29. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát azért annyit nem szoktak változni a ponthatárok (vagy legalábbis nagyon nagyon ritkán), hogy érdemes legyen ezen vitatkozni... mindig mindneki azzal jön, hogy nem lehet előre tudni stb., holott szerintem igenis jó taktika, ha megnézzük a ponthatárokat és kb. megcélozzuk az előző évi pontokat vagy egy kicsit felé lövünk. Amúgy én azt mondanám, hogy válassz ki egy sulit, ahol jelentkezni is tudsz az érettségire és ott kérdezz rá, hogy esetleg tudnának-e adni valamilyen tippet vagy tanácsot, esetleg anyagot. Amúgy én nem emelteztem töriből, de az osztálytársaim a szimpla tankönyvet használták az emelt órákon is (a Száray Miklós féle Történelem 9, 10, 11, 12) és több forrásos feladatot gyakoroltak, illetve megoldották a korábbi érettségi feladatsorokat.
2018. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg még nincs nyelvvizsgád akkor inkább csináld meg azt. Emelt törihez meg van egy csomó felkészítő könyv illetve fent vannak neten az előző évi feladatlapok, azokat mindet érdemes végigcsinálni.
2018. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!