Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Data Science, milyen irányba...

Data Science, milyen irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment szakon tanulok BCE-n. Munkahelyemen dolgoztam már SQL-ben, szabadidőmben R nyelvet tanulom. Később szeretnék elhelyezkedni Data Science területen, vagy ha az nem sikerül, akkor üzleti elemző, adatelemző vagy hasonló munkakörben. Ebben az esetben ti milyen irányban tanulnátok tovább?


Amire én gondoltam: elkezdem a BGE Gazdaságinformatikus alapképzését levelezőn, üzleti adatelemző szakirányon. Ennek a tanterve tűnik számomra a legérdekesebbnek, nagyon szívesen tanulnék ott.


Ezen kívül gondolkoztam még esetleg Matek BSc-n, Közgazdasági elemző mesteren is például. Nappalira viszont nem szeretnék menni, mert ha elvégeztem a GM-et szeretnék teljesen munkaidőben dolgozni.


A Gazdinfóról tehát mit gondoltok? Jó választás lenne, ha mellette képezném magam Udemys kurzusokon is például? Ti mit tennétek a helyemben?



2018. dec. 2. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem bőven elég, ha online kurzusokon képzed magad; de nem elsősorban a Udemy-n, bár ott a Kirill Eremenko kurzusai nagyon jók; hanem a rangosabb certifikációt adó platformokon, azaz Udacity, Coursera és edX. Van például a Harvard Data Science kurzusa a Courserán, nagyon jó (R-es). Garantáltan jobban fogsz érteni az ilyen kurzusok után hozzá, mint a magyar egyetemek ilyen-olyan nem specifikus képzésein. Nincs egyébként statisztika mesterszak, amire egyből mehetnél? Az lenne a legjobb. De persze jók a gazdinfó, programtervező informatikus szakok is.


Viszont először átgondolnám, hogy mit is értesz Data Science alatt, mert ez min. 5-féle foglalkozást takar.

2018. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Például ez a mesterszak jobb szerintem a data science-hez, mint egy gazdinfó: [link]
2018. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, néztem a statisztika mestert is, azzal az az egy bajom van, hogy nappali.
2018. dec. 2. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Oké akkor azt gondolom, hogy BGE gazdinfó tökéletes választás. Csak mellette tényleg tanulgass online platformokon.
2018. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Pénzügy-számvitelen is van üzleti információelemző szakirány
2018. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közben átgondoltam, matek BSc-re mennék inkább, mellette meg elkezdenék a Coursera-n tanulni. Andrew Ng machine learning kurzusa nagyon-nagyon jó a Courserán, klasszik! Érdemes azzal kezdeni.
2018. dec. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

amit itt data science-nek hívnak, hogy Power BI-ban csinálsz fa$za grafikonokat, meg tudod alapszinten a python-t, az inkább csak data analytics

data science munkakört külföldön sokszor PhD tudósok töltik be

Egyébként ott a Corvinus üzleti adatelemző továbbképzése, megtanít mindent, ami kell egy ilyen adatelemzős pozihoz, felesleges ezért egy bachelort elkezdeni mindenféle alapozó sallang tantárggyal, állítólag a kürt akadémia képzése sem rossz, de ha időmilliomos vagy, akkor kezdd el a BGE-t

2019. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!