Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik irányba induljak el?

Melyik irányba induljak el?

Figyelt kérdés

Röviden: van egy alap irányzatom karrier terén, ami nem más mint a személy- és vagyonvédelem. Ezzel kapcsolatban végzek fő tevékenységeket, ezzel kapcsolatban van állásom, ezzel kapcsolatban tanulok magasabb szinten.


Itt a fizikai biztonságról van szó.


Na de még maradt energiám "másodlagos" dolgok tanulására is.


1: minden maradék időmet a nyelvtanulásnak szentelem. Ez azt jelentené konkrétan, hogy az angol után most ráfekszem az oroszra, utána a kínaira.


2: megpróbálok a számítástechnika területére is betörni, de ez rosszabb ötletnek tűnik.

a) 21 évesen nem sokat értek az IT-hez

b) sz*r vagyok matekból (de ennek ellenére az algoritmikus gondolkodásom jó)

c) az informatikai biztonsághoz hatalmas tudás szükséges és lehet kifutottam az időmből


Az utolsó pontra alapozva pedig nekem az informatika tanulása másodlagos helyre szorulna a személy- és vagyonvédelemmel szemben, tehát fejlődni sem tudnék olyan gyorsan, hogy behozzam a lemaradásomat. (persze a nyelvtanulás is)


Az a helyzet, hogy az informatika jelenleg a legfontosabb dolog szerintem, elvégre minden ahhoz kötődik. Talán az információbiztonság területén nem lehetnék szakértő, de más területeken talán igen. És ha igen, nem tudom megérné-e mondjuk a programozási tudás a nyelvtanulással szemben.


Az is igaz, hogy nagyon érdekel az informatika, viszont vagy laikus marad az ember élete végéig ezen a területen, vagy pedig belead mindent és ért is hozzá. (ha tévednék javítsatok ki)



2018. szept. 29. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a második pont rosszabb ötletnek tűnik, akkor inkább az elsőt válaszd, mert ez mégis csak olyan "második", szóval kevésbé fontosabb. Egyébként az oroszban csak a ragozás nehéz, a többi végtelenül egyszerű. (Bár a hangsúlyokra is lehetne szabály XD) Mindenesetre sok sikert kívánok bármelyik úton is indulsz el.
2018. okt. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Üdv, én is kínaiul, oroszul és angolul tanulok. Ha valamiben segíthetek írj privátban.
2018. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!