Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimiből szakgimibe átiratkozni?

Gimiből szakgimibe átiratkozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy gimnáziumba járok nyelvi előkészítős vagyok.Úgy érzem túl sok nekem.Mindennap sok mindent feladnak ami már másnapra kell.Hol jobb hol rosszabb jegyekkel evickélek idáig.Szerintetek át lehet iratkoznom év végén szakgimnáziumba?Olyanra gondoltam ahol szintén volt nyelvi előkészítő és akkor talán nem kellene újra kezdenem a 9.et. Vagy szakgimiben már nyek-en is vannak szakmai tantárgyak? valaki tud segiteni megköszönném.

2018. dec. 4. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Kicsit szedd össze magad, juss túl a nehézségeken. Nincs olyan, hogy "túl sok". Tanulj többet, sportolj, koncentrálj jobban. Ne add fel. Meg fogod bánni hosszútávon.
2018. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,de ha mégsem sikerülne?

Most is angolból pl a múlt héten szereztem 2 db négyest erre tegnap egy egyest. Magyarból is szivatnak minket egyfolytában pedig általánosban nem volt gondom a tantárggyal most meg csak három egyesem van.De nemcsak nekem sokunknak. Áááh nem tudom mit tegyek.

Érdemes itt kínlódnom vagy menjek...Lehet hogy rosszul mértük fel a szüleimmel a képességeimet :(

Próbálok még többet tanulni azért.

2018. dec. 4. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj ezek csak kezdeti nehézségek.


Általános iskolában én voltam a szupersztár. A folyamatosan kitűnő bizonyítványomban hemzsegtek a dicséretek + országos versenyt nyertem egy tárgyból + további 4 tárgyból nyertem minimum iskolai első helyezést.


Na ehhez képest ugyanígy kezdtem gimiben mint te, kaptam elégtelent is, tele volt a bizonyítványom 3-as 4-es jegyekkel. Később se sikerült 4,6 fölé tornásznom az átlagomat. De túléltem.


Te is túl fogod.

2018. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Át lehet, de nem írtad, hogy mi érdekel, így sulit se tudok ajánlani. Egyébként a nyelvi előkészítős osztály, a 9.osztály, és a 10.osztály nem számít bele a továbbtanulásba (ha egyetemre mennél). Még ha csupa 2-es lenne az összes bizonyítványod végig a középsuli alatt, de az érettségit abból a 2 tárgyból jól megírod, ami kell a szakhoz, ahova továbbtanulnál, akkot egyáltalán nem nézik semelyik bizonyítványt, sőt még azon a 2 érettségi tárgyadon kívűl a többi érettségidet se. Én 4 év alatt végig 2-es voltam gimiben, nem tanultam abszolút semmit. Matek meg fizika érettségit jól megírtam, minden más érettségim 2-es lett, és most elég jól elboldogulok budapesten egy mérnöki szakon. Szóval nem kell túlstresszelni a jegyeket.
2018. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Nem tudom mi érdekel pont ezért is választotunk gimnáziumot.Tök örültünk is hogy felvettek engem.Most meg... Igazán csak a magyarral van gondom.Ez egy új tanár úr és bár nem mi vagyunk a dráma tagozatos osztály magyarból ugyanazt várja el tőlünk is. Tegnap körbeadott egy papirt néhányunknak (nekem is) amire fel kellett irnunk a nevünket és azt mondta hogy minket visz az igazgatóhoz és kirugat. Pedig a mostani dogára is tanultam ...még nem tudom hányast adott rá. Ki vagyok :(
2018. dec. 5. 07:19
 6/8 anonim válasza:

Ha a mezei gimnáziumi tárgyak nem mennek, miből gondolod, hogy majd ezek mellé a szakmai tárgyak menni fonnak? Sokak fejében még mindig az él, hogy a szakgimnáiumokban (korábban szakközép) azok tanulnak, akom gyengébb képességűek. El kell keserítselek, szakgimikben is ugyanazt a gimis tananyagot kell megtanulnod, ugyanolyan érettségit kell tenned, és emellett még a szakmai tárgyakra is fel kell készülnöd.

Ha már a sima gimis tárgyak se mennek, nem való neked a szakgimi, pláne, hogy sugárzik a lenézés belőled a szakgimisek felé, mert te menő gimnazista vagy.

(Lehet lepontozni.😂)

2018. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha a mezei gimnáziumi tárgyak nem mennek, miből gondolod, hogy majd ezek mellé a szakmai tárgyak menni fonnak? Sokak fejében még mindig az él, hogy a szakgimnáiumokban (korábban szakközép) azok tanulnak, akik gyengébb képességűek. El kell keserítselek, szakgimikben is ugyanazt a gimis tananyagot kell megtanulnod, ugyanolyan érettségit kell tenned, és emellett még a szakmai tárgyakra is fel kell készülnöd.

Ha már a sima gimis tárgyak se mennek, nem való neked a szakgimi, pláne, hogy sugárzik a lenézés belőled a szakgimisek felé, mert te menő gimnazista vagy.

(Lehet lepontozni.😂)

2018. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó tévedsz! Én nem nézek le senkit. Magamban örlődök, hogy talán erős iskolát választottunk és nekem nincsenek meg a képességeim az elvégzéséhez. Igyekszem de mégsem jönnek az eredmények,viszont iskola nélkül sem szeretnék maradni ezért érdeklődtem milyen lehetőségek vannak. Igazán nem érdemeltem a "bántásodat"!
2018. dec. 12. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!