Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tárgyai vannak egy...

Milyen tárgyai vannak egy közlekedésmérnöknek?

Figyelt kérdés
Pl. mennyire játszik nagy szerepet az elméleti matek benne?
2010. jún. 27. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

– természettudományos alapismeretek: 40–50 kredit


matematika (min. 12 kredit), mechanika, mérnöki fizika, műszaki kémia, hő- és áramlástan, elektrotechnika, anyagismeret, az intézmény hagyományainak és lehetőségeinek megfelelő további természettudományos ismeretek;


– gazdasági és humán ismeretek: 16–30 kredit


közgazdaságtan, vállalat-gazdaságtan, jog, munkavédelem, az intézmény hagyományainak és lehetőségeinek megfelelő további gazdasági és humán ismeretek;


– szakmai törzsanyag: 70–103 kredit


közlekedési és szállítási technológiák, logisztika, közlekedéstervezés, műszaki ábrázolás, járműelemek, járműhajtások, járművek és mobil gépek, szállítástechnika, közlekedési infrastruktúra, számítástechnika, közlekedési informatika, közlekedésgazdaságtan, közlekedési statisztika, forgalomtechnika, közlekedésbiztonság, környezetvédelem, irányítástechnika, közlekedési automatika, járműüzem, járműfenntartás, egyéb, intézményi hatáskörű szakmai törzsanyag.


A légiközlekedési hajózás önálló szakirányon a differenciált szakmai törzsanyag ismeretkörei: repüléselmélet, szakmai angol, PPL elméleti ismeretek, légijog, repülésmeteorológia, repülési navigáció, repülési gyakorlat, emberi teljesítőképesség és korlátai, repülőgép műszerek és elektromos berendezések, repülés előkészítése és tervezése, légijárművek üzemeltetési eljárásai, rádióforgalmazás, repülőgép sárkány és rendszerei, repülőgép hajtóművek, repülő személyzeti együttműködés (MCC).

2010. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
írj emailt ha gondolod, most végeztem a 3. évemet közlekedésmérnöki karon.
2010. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Húha, és mennyi szabad ideje van egy közlekedésmérnök hallgatónak? :D
2010. jún. 27. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kicsit keményebb a kar, mint ahogy a ponthatár sugallja. Gyakorlatilag ugye elég alacsony, így nagyon sok embert felvesznek. Namost első év végére kb megfeleződik a társaság, és ennek a maradéknak is csak kb 30%-a lesz az, aki teljesen egyenesben marad, a többiek már begyűjtenek egy kis csúszást.

Lényeg a lényeg, a szabadidő attól függ, hogy mennyit tanulsz :) Ha jól akarsz végezni, akkor nem sok, mert a sok rajzos tárgy, ami mellesleg elég kemény is, sok időt elvesz. Az én napom úgy néz ki, hogy reggel 8-16ig bennvagyok, hazajövök, és kb éjfélig rajzolok/tanulok. Alvás aztán megint ez, hétvégén meg be lehet hozni a lemaradást :) Persze biztos van, aki ennél könnyebben elvégzi, meg olyan is aki nehezebben.

2010. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hínye, akkor gondolom mellette sportra, melóra esélyem nem sok...kár.
2010. jún. 28. 00:43
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Én is ide akartam volna menni, de 3-as matek nem éppen ide való szerintem.
2010. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sportra mindenképpen van esélye (egyébként BME közlekedésmérnökről tudok csak nyilatkozni), mivel kötelező is a sport 4 féléven keresztül. Meg amúgy is, ha valamit nem tanulsz meg azt be lehet hozni, de ha nem sportolsz akkor mindenféle betegséged lesz, aminek komoly következményei lesznek. szóval sportolni kell.

Ellenben meló az esélytelen szerintem.


Amúgy a 3-as matek még nem mérvadó. Én utáltam a matekot középiskolában, itt meg sikerült a végén matek3-ból 5ösre vizsgáznom, pedig azért máig nem erősségem a matek. Szerencsére mindent megtanítanak ITT amit ITT kérnek. Tehát ha már tudsz összeadni meg kivonni akkor megfelelő szorgalommal megtanulható.

2010. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!