Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szigorítják folyton az...

Miért szigorítják folyton az egyetemre való jelentkezés feltételeit?

Figyelt kérdés
Karácsony Gergely azt mondta,hogy az lenne a cél,hogy mindenki minél több tudást szerezzen.Erre a Fidesz 2020-ra bevezeti a kötelező emelt érettségit és nyelvvizsgát is

2018. dec. 4. 23:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Hogy kevesebb diplomás legyen. És közben már mindenhová diploma kell.


Anyum 30 évig volt, sima gimis érettségivel önkormányzatnál. AZ aki utána odament, már államigazgatási diplomával lett felvéve arra az állásra. 1:1 arra feladatra, amire egy érettségi is sok.

2018. dec. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Mert már szinte utánad vágnak egy diplomát, ami miatt egyre értéktelenebb. Ahogy előttem is írták már lassan diploma az elvárás olyan munkakörökbe, amit régebben érettségivel vagy OKJ-val töltöttek be. Nem a munka lett nehezebb, hanem a papírok értéke romlik jelentősen.


Szerintem ez még nem is vészes szigorítás, az emelt érettségi a legtöbb tárgyból lazán megvan, a nyelvvizsga amin lehetne vitázni, mert ez fizetős (habár legalább már visszafizetik, ha sikeresen elvégzed), viszont az egyetemen úgyis kell idegen nyelvű szakirodalmat is feldolgozni, szóval a nyelvtudás szükséges. Többletpontok miatt én is nyelvvizsgával és egy emelt érettségivel jelentkeztem egyetemre, simán megoldottam mindkettő pedig egy viszonylag gyengébb gimiben tanultam.


A minél több tudás szerintem nem csak egyetemre érthető, hanem mondjuk egy szakembernek lehetősége legyen minél jobban kitanulni a szakmáját vagy éppen rosszabb tanulók találjanak OKJ képzéseket, Nem csak egyetemen lehet tanulni. Rohadt sok dologban nem értek egyet a fidesszel, nem őket akarom védeni, de szerintem tényleg ideje volt már kicsit szigorítani a felvételin, mert röhejesen könnyű bekerülni a legtöbb szakra.

2018. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A pontom bőven meglenne az adott szakra,csak emelt érettségim nincs hozzá
2018. dec. 5. 02:46
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Februárig lehet jelentkezni, szintemelőért nem is kell fizetni, angolból az emelt kb középfokú nyelvvizsga szintjén mozog. Amúgy meg ha már megvan a pontod miért nem most jelentkezel, mielőtt bevezetik a törvényt?
2018. dec. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
*februárig lehet jelentkezni érettségire
2018. dec. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Vagy várj úgy gondolod, hogy nagyon alacsony ponthatáros szakra mennél és oda tuti lesz elég pontod vagy hogy már érettségiztél korábban? Nem vagyok benne biztos, hogy ezt most hogyan érted, mindenesetre ha most érettségizel idén vagy már megvan a papírod simán tudsz menni egyetemre még, ha meg jövőre vagy később végzel meg fel tudsz készülni bármiből emelt érettségire. Kivételesen legalább időben szóltak a változtatásról, nem mint 5 éve az állami központi ponthatárokról.
2018. dec. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Azért szigorítják az egyetemre menés feltételeit, hogy csak olyanokat vegyenek fel akik biztosan el is végzik. A nyelvvizsga hiányában ki nem adott diplomák száma óriási és ez hatalmas pénzkidobás.

Az emelt érettségi bevezetésével is kiszűrnek sok embert. Szerintem nem nagy dolog egy emelt érettségit csinálni.

2018. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A legtöbb szakra màr ma sem lehet jelentkezni emelt érettségi nélkül.

2016-ban érettségiztem.Azóta megvan 2 nyrlvvizsgám.Nyelvből hiába emelteznék,az nem felvételi tárgy

2018. dec. 5. 10:00
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

A legtöbb gazdasági, mérnöki, infós, agrár, természettudományi szakra nem kell emelt érettségi, az államtudományi szakokban nem vagyok biztos, de az eü és társadalomtudományi szakok között is lehet találni olyat ahova nem kell, még mindig jóval több az ilyen szak. Ha a nyelvit nem fogadják el akkor nyilván emeltezz másból, azért ezt írtam mert ez sok helyre jó.


De van még kb 5 hónap az írásbeliig, addig csak fel tudsz készülni egy tárgyból, amit elfogadnak a kinézett szakodon. Meg ha úgyis kell már emelt a szakon ahova mennél miért zavar, ha 2020-tól mindenhova kötelező lesz? Akkor akár elkezdheted az egyetemet 2020-ban is, úgyse befolyásol neked semmit. Így vagy úgy, de ha annyira zavarna a dolog mehetnél most olyan szakra ahova nem kell emelt.


Le lehet pontozni, de aki képtelen egy tárgyból emelt szintű érettségit tenni az egyszerűen nem való egyetemre, mert már az elején ki fog bukni. Rajtam múlna a minimum ponthatárt is felemelném 280-ról minimum 300-ra, de inkább 320-ra, akkor lenne aztán csak sírás :D

2018. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintük túl sok a diplomás, proli szakmákat éhbérért pedig senki nem akar tanulni, ha meg va a magához való esze. A nagyokosok attól tartanak, hogy pár éven belül oda jutunk, mint Németország, ahol a piszkos munkát már senki nem akarja elvégezni a migránsokon kívül (akik szintén nem végzik el, de ez már más tészta...)

Az a szomorú, hogy ha folytatódik ez a tendencia, nem az igazi, rátermett emberek lesznek diplomások, hanem csak ezek a törtető magológépek, akiknek egyébként semmi nem jut el az agyáig.

Olyan dolgokat is rebesgetnek már, hogy amire a mostani nyolcadikos generáció érettségizni fog, már 2 (!!!) nyelvvizsga kell ahhoz, hogy egyáltalán elmehessen valaki egyetemre!

Az unokatestvérem és még két barátja idén, egy évben érettségiztek velem. Mindegyikük elit gimnáziumba járt különösen jó osztályzatokkal, mégsem nyertek felvételt arra a szakra, amire szerettek volna menni.

Ha tényleg az lesz itt, hogy egy értelmes ember sem mehet egyetemre, akkor én lelépek ebből az országból.

2018. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!