Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzíválás, majd egy új...

Passzíválás, majd egy új szakra jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Már 2 kérdést feltettem ezzel kapcsolatban , de még mindig vannak dolgok amik nem teljesen tiszták,jobban mondva olvastam más hasonlò kérdéseket a témában amiktől már teljesen össze

vagyok zavarodva. Nos röviden összefoglalva a történetem. Első éves egyetemista vagyok , egy felsőoktatási szakképzésen. Már az első hét után tudtam ,hogy ez nem az én utam , s a nem kötelező órákra bese jártam egyáltalán. S emellett van olyan gyakorlati óra amire ugyan bejárok de sose ment, s valòszìnűleg bukni is fogok belőle ha bejárok ebbe a pár hétben ha nem teljesen mindegy.A fentiek miatt ,úgy döntöttem,hogy második félévben passzíválni fogok s jelentkezek egy másik szakra februárban :) A félévben pedig nyelvet tanulnék,keresnék valami diák munkát s újra érettségiznék.

A kérdéseim tehát ezek függvényében a következők lennének.

1. Passzíválhatok úgy ,hogy nem vizsgázom le semmiből ? Vagy automatikusan kirúgnak?

2. Kreditbűntetést kell fizetnem a tárgyak után?

3. Kollégista vagyok, onnan hogy megy a kijelentkezés?

4. A diákom meddig lesz érvényes? Februárig amíg elnem kezdődik a második félév?

Elnézést az össze -visszaságokért ,gyorsan írtam. Ha valaki volt hasonlò helyzetben tudna egy kis tanácsot / felvilágosítást adni? :)

Előre is köszönöm :)



2018. nov. 12. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

"1. Passzíválhatok úgy ,hogy nem vizsgázom le semmiből ? Vagy automatikusan kirúgnak?" - Passziválni a kövi szemesztert tudod, addigra ez le lesz zárva, nem befolyásolja hogy vizsgáztál-e most vagy mindent buktál. Automatikusan még nem rúgnak ki, ahhoz több szemesztert végig kellett volna csinálnod, akkor van olyan hogy kevés kredit vagy szűrőtárgyak miatt kitesznek vagy ha 2 passzív szemeszter után nem váltasz aktívra. Ahol én tanulok pl 3 aktív szemesztert végig kell csinálni, hogy bármi miatt ki tudjanak rúgni.


"2. Kreditbűntetést kell fizetnem a tárgyak után?" - Teljesen egyetemfüggő, ahol én tanulok van kreditbünti, ahol a tesóm tanul meg nem kell ezért fizetni, míg egy barátnőmnél úgy van megoldva hogy nincs kreditbünti de az újboli tárgyfelvétel fizetős, ami meg nálunk nincs. Ahogy épp kitalálták az adott intézményben, de a hallgatói szabályzat vagy mi épp a neve ezt tartalmazza. Nálunk asszem HKR néven fut és a neptun nyitóoldalán is fenn van, az egyetem moodle oldalán és még valahol a honlapon is, mert ennek minden tanuló számára hozzáférhetőnek kell lennie.


"3. Kollégista vagyok, onnan hogy megy a kijelentkezés?" - Passzívon nem kapsz kolit. Majd most a szemeszter végén lesz egy kiköltözési időszak amikor ki kell cuccolnod, megnézik a szobát hogy nem-e keletkezett kár, aláírsz pár papírt és mehetsz is. Ennek a pontosabb menetéről úgyis értesítenek. Ha egész évre kaptad a kolit akkor külön kell szólni, hogy kövi szemeszterben nem leszel aktív és velük elintézni. Akik a beköltözéses papírokat intézték ők csinálják a kiléptetést is. Nálunk mondjuk kb mindenki tudta kiket kell keresni, mert ők tartottak szoba ellenőrzést, kulcsokat osztották, rendezvényeket szervezték stb.


"4. A diákom meddig lesz érvényes? Februárig amíg elnem kezdődik a második félév?" - Március utolsó napjáig szól a mostani matrica, mindig március és október utolsó napján járnak le, ez a kövi szakon is ugyanígy lesz.

2018. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm! ❤ :)
2018. nov. 12. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!