Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan folytathatnám tanulmány...

Hogyan folytathatnám tanulmányaimat?

Figyelt kérdés

Bolognai rendszerben kezdtem el az anglisztikát. Megvan abbol a BA vagyis az alapszakos diploma. Aztan felvettem hozza a tortenelmet, hogy angol tori szakos tanar legyek. Megcsinaltam a törit, hogy aztan elkezdhessem a kettőt egyutt MAban. De az MA-t kenyszeru okokbol nem tudtam megcsinalni, igy abba kellett hagynom a sulit. De most ujra lenne lehetosegem elvegezni viszont anno azt mondtak, hogy az volt az utolso év, hogy lehetett, mert megszunik a bolognai rendszer.

Nos, akkor most elorol kellene kezdenem mindent? Marmint a tanarszakot???

Valaki tud errol vmit, aki ebben jártas?


2018. dec. 7. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmész az adott iskolába, ahol szándékozol továbbtanulni (ha lehetőség van erre, ha nem, akkor levelezel) a TO-val.

Biztos van(nak) olyan tantárgy(ak), amit beszámítanak. Sok munka utánajárni, de hajrá.

2018. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az a legjobb megoldás, ha elölről kezded az angol-történelem szakpáros tanári képzést. Két bölcsész BA végzettséggel valószínűleg a szaktárgyak nagy részét el tudod fogadtatni, és lényegében csak a pedagógiai részt kell megcsinálnod. De egy kétdiplomás ember ne a GYK-n kérdezősködjön, hanem - ahogy az 1. válaszoló írja - vegye fel a kapcsolatot vaamelyik egyetemmel!
2018. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megszűnik a bolognai rendszer? Mi? Ez nekem új. 2010-13 körül merült ez fel, de végül nem szűnt meg. Vagy csak erre a szakra értetted?
2018. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak tanárképzésre.
2018. dec. 10. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!