Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen elkezdeni a tanárit...

30 évesen elkezdeni a tanárit már késő szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk volt, aki 40 évesen kezdte.
2018. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én 37 évesen fogom kezdeni ;)
2018. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Egyáltalán nem. Szerintem még pont időben vagy.
2018. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Soha nem késő. Miért lenne?
2018. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom eddig mit dolgoztál. De nekem a köcetkező jut eszembe:

Ha ált isk tanári, akkor 35 évesen kezdesz tanítani. Kezdőfizu bértábla szerint az első 4 évben kb nettó 120. Ez később nő. Ha mondjuk 70 évesen mész nyugdíjba, a jelenlegi bértábla szerint kb 250 nettót keresnél. Biztos emelnek még rajta egy lehelletnyit, de max az inflációnak megfelelően. Tehát magyarul az ennyit fog érni akkor is. Ezek után, mivel csak 35 évet dolgoztál jóval kevesebb nyugdíjt fogsz kapni, mint más 40 éves munkaviszonnyal. Akár 30 ezer forint különbség is lehet.

Ebből a fizetésből szülői segítség vagy egy jobban kereső társ nélkül szerintem lehetetlen megélni. Hogy akkor már a nyaralásról ne is beszéljek. Egy nyugdíjas meg van, hogy havi 10-20 ezret költ gyógyszerekre.

Ha középiskolai akarsz lenni pár tízezerrel lehet jobban jársz...

Ezek fényében, én biztos nem vágnék bele.


PS: heti 35-40 órában - igen a túlórák miatt ennyi van!!! - gyerekek között lenni nagyon megterhelő. Mindenki próbálja ki, aki nem hiszi...

2018. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
A tanárnak egy órára legalább még egy másikat kell készülni (ha már rutinos), szóval nyugodtan számolj a munkaórái duplájával. Ebben persze nincsenek benne az üres órák. Kb. 60 óra jön ki hetente.
2018. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem létezik olyan, hogy késő.

Nem értem miért gondolja mindenki, hogy ha 18 évesen, érettségi után nem jutsz be arra a szakra, amire akartál, akkor már soha életedben nem próbálhatod meg.

50 évesen sem késő újra beülni az iskolapadba, (nyilván úgy gondolom, hogy az illető valahol már tanult/dolgozott előtte valami mást).

2018. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7, te félreérted #5-öt. Levezette, hogy szerinte miért nem éri meg. Sokkal többet mond, mint a "Sosincs túl késő." jellegű válaszok. Ez legalább egy alátámasztott válasz volt. Nem is mindegy mennyi nyugdíjt kap az ember. Mennyit keres, ha nem a szüleinél akar lakni, vagy nincs neki egy jobban kereső társa. Pláne még ha el is akar tartani egy gyereket, vagy a beteg szüleit... 120 nettó. Van fogalmatok az mire elég? Más ezt 24 évesen keresni, mint 35...

Én azt tenném hozzá, hogy szerintem a legnehezebb az, hogy fegyelmezni kell, rád sóznak egy csomó plusz feladatot, a szabadságod kötötten jún 27.-aug.21., nem sztrájkolhatsz rendesen a sorsod ellen, nem vagy megbecsülve. Már prémiumok sincsenek, mint az önkormányzati időkben, stb, stb.

2018. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!