Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak, ha a földrajz...

Minek tanuljak, ha a földrajz érdekel, és azt szeretem a legjobban?

Figyelt kérdés
Év végén fakt választás, természetesen a földrajzot szeretném felvenni, valamivel társítva (még nemtudom mivel)... azonban a családom le akar beszélni róla mert szerintük nincs értelme. Melyik egyetem melyik alapképzésére, mscre lenne érdemes menni, minek érdemes tanulni? Esetleg mivel tudmán meggyőzni a szüleim? (Igazából minden tantárgy jól megy [lényegében minden 5ös] nyelvek különösen, de a matekot annyira nem szeretem de azzal is igyekszem megbirkózni...)

2018. dec. 11. 22:53
1 2
 11/11 Leifur ***** válasza:

Ez az a kérdés, amire mind szeretnénk választ kapni, még így 30 fölött is.


A szüleidnek igaza van. Ha jót akarnak neked, lebeszélnek róla.

Ugyanakkor, ha én is lebeszélek mindenkit róla, akkor nem lesznek a jövőben földrajz-tanárok és még az a minimális számú szakember se a földrajz területén, akikre azért nagyon is szükség van.


Sajnos továbbra is igaz, hogy határozott irányvonalak léteznek arra, hogy mivel tudod majd kifizetni a számláidat.

A földrajzhoz kapcsolódó szakirányok többségével nem kapsz állást, vagy csak nagyon nehezen, ismerősök révén például, vagy ha évfolyamelsőként végzel.


Földrajzzal való továbbtanuláshoz az a legjobb tanács, hogy bármelyik szakirányt is választod, csináld végig a PhD-ig, legyél a legjobbak között az évfolyamon és akkor tudsz majd kutatni, egyetemen oktatni földrajzi témában, illetve publikálni, szaklapoknál újságíróként tevékenykedni.


A másik, hogy nem ezt tanulod, vagy párosítod valami mással, ami hasznos, például programozol.


A kérdésed közvetlenül a középiskolai faktválasztásra irányul: idegennyelv a húszas években hasznos lesz, elindíthat pályákon, ahol a kezdőpozícióknál elnézik a szakmai tapasztalat hiányát, ha felsőfokon beszéled a nyelvet.

Ha szereted a fizikát, vagy a kémiát, azok jól jöhetnek.

Mérnöki szakok kapcsolódhatnak még a földrajzhoz.

Sokkal több igazán ütős ötletet nem lehet jó szívvel mondai.

2019. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!