Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szakon, TTK-n, ha a...

Biológia szakon, TTK-n, ha a tanári szakirányt választom már a 2. félévben, akkor már nem lesz lehetőségem mondjuk bennmaradni az egyetemen kutatni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 12. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

De. Ez nem ettől függ, bár elképzelhető, hogy nehezebb dolgod lesz, hiszen kevesebb kutatásmódszertani kurzusod lesz, nehezebben építhetsz kapcsolatokat, etc.

Amúgy mi értelme van biológia szakon tanári szakiránynak? Úgyis csak mesterszakra épülő mesterképzésként van egyszakos tanári mester, anélkül nincs értelme ezt választani, mert úgyse fogsz tudni tanítani, ha pedig a tanári mestert is el akarod végezni... akkor sincs sok értelme, hiszen feltételezhetően úgyis elmondják azokat a dolgokat ott is, csak részletesebben.

Mindegy... válaszolva a kérdésedre, de, bent maradhatsz természetesen kutatni.

2018. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 biomókus ***** válasza:

Ilyen hol van még? Mármint melyik egyetemen lehet így még választani?

A tanáris pályákat osztatlanba tették pár éve. (Lásd ELTE, régen itt is szakirányválasztás volt)

2018. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, ő biosz-kémia szakos gimnáziumi tanárként végzett, aztán PhD-zett, most egyetemen tanít - már elég régóta -, ha akarna kutathatna is, de ő inkább tanít.
2018. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos másik egyetemet nem néztem, csak az ELTÉt. Hát igen, bár engem a kémia nem igazan érdekel olyan szinten, hogy szakos tanár legyek. De ahogy hallottam a biológus szakon is választani kell egy másik tanári szakot, úgyhogy majdhogynem mindegy, hogy ide jelentkezem-e vagy a tanárképzőbe.
2018. dec. 15. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!