Fizika vagy kémia emelt szintű érettségi vizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Tudom relatív. De mégis érdekelnének a tapasztalatok (:
2010. jún. 27. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%

Egyikbol se tettem emeltet, de a kemia konnyebb, mindig.

Ismeroseim nagyon megszivtak a fizikaval, az irasbeli meg oke, de a gyak/szobeli nehez volt.

2010. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A kémia könnyebb állítólag... :]
2010. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akk azzal próbálkozom (:
2010. jún. 27. 19:29
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha orvosira akarsz menni és emiatt kérdezed, akkor én is a kémiát ajánlanám. Szerintem, nem túl vészes (a fizikáról nem tudok nyilatkozni), és az egyetemen sokkal nagyobb szükséged lesz rá, mint a fizikára.
2010. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyikből sem emelteztem, szóval nem tapasztalatból írok:)

Fizikából faktra jártam, de csak közepet csináltam. Nekem az emelt iszonyat nehéznek tűnik:) Pedig annyira nem voltam hülye belőle (91%-os közép). Nagyon kell hozzá vágni az elméletet, ami nagyon sok...annak ellenére, hogy sokan azt hiszik, a fizika csak számolás...hát fenéket:)

Ennek ellenére biztos teljesíthető, mert barátnőm 90% felett írt...igaz, baromi sokat készült rá. Rengeteg feladatot oldott meg otthon:)


Kémiával kapcsolatban pedig azt hallottam, hogy viszonylag kicsi a különbség a közép és az emelt szint között. Szinte csak a számolások nehezebbek, elméletben nem sokkal több. A számolásokat pedig szerintem jól be lehet gyakorolni:)


Hová készülsz?

2010. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
orvosira szeretnék menni, ősszel teszem le az emelt biológiát, valamint az egészségügyi alapismereteket, szintén emelt szinten :) a májusi időszakba van tervbe véve a kémia/fizika, de ha ennyien voksoltok a kém. emelt mellett akk vszinű abból megyek majd :) nekem is könnyebbnek tűnik egyébként :) az eü alapismeretek vizsga meg a "B" tervhez kell, hha nem vesznek fel az orvosira akk megyek eü fősuli vmelyik szakjára.
2010. jún. 27. 20:01
 7/23 A kérdező kommentje:
jah és köszi az eddigi válaszokat! :)
2010. jún. 27. 20:01
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem biztos a fizika, mert a kémiát utálom, és sosem értettem.
2010. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Hát bátor vagy. Nincs nyelvvizsgád? Az emelttel elég sokat lehet veszteni:/ De te tudod.

Orvosira mindenféleképp kémia. Fizika emelttel az emelt fizikával nem mész semmire:) Hidd el:)

(Egy orvosis:D)

2010. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%

3 tárgyból emelt ? Ne haragudj, de ezt komolyan gondolod ?

Az egészségügyi alapismereteket nem ismerem, tehát arról nem tudok érdemben nyilatkozni.

DE ha csak egy emeltet csinálsz, bioszból v. fizikából v. kémiából, az is borzasztó nehéz! Még különtanárral is! Nemhogy két emelt szint!Tapasztalatból beszélek, én is orvosira jelentkeztem, úgy néz ki, összejön, viszont egész évben a biosz emeltre készültem, és mégsem lett 90% feletti!(mondjuk az idén különösen nehé volt, azt mondják)

Nyelvvizsga megmindenképp kell, különben nem kapsz diplomát! Egyetemen meg nem lesz rá időd...

Jól gondold meg, elit gimnáziumba jártam, és látom, hogy a többiek milyen pocsék emelteket írtak, úgy hogy különtanárhoz jártak!

Nézd meg az OM honlapján az előző eeltszintűket, és próbálj megoldani 1-et 1-et az egyes tárgyakból, segítség nélkül. Így letesztelheted a tudásod.

Nem elrettenteni akartalak ezzel, csak sajnos sokan nincsenek tisztában a dolgokkal :S

2010. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!