Fizika vagy kémia emelt szintű érettségi vizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Tudom relatív. De mégis érdekelnének a tapasztalatok (:
2010. jún. 27. 19:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsónak üzenem, hogy nem tudom, milyen "elit" gimnáziumba járt, de nálunk (annak idején) a biológia-kémia tagozatról elég sokan jutottak be, és igen is meg lehet csinálni a biológiát és kémiát emelt szinten egyszerre 90%-90% fölé és mindezt KÜLÖNTANÁR NÉLKÜL! Amúgy sok embernek még nyelvvizsgája is volt a két emelt szintű mellé (és az akkori pontszámítás szerint még így sem kaptuk meg az összes pluszpontot, mert ahhoz a 2 emelt érettségi mellé 2 középfokú vagy 1 felsőfokú nyelvvizsga kellett volna).


Amúgy én sem akarok senkit sem elrettenteni, de az orvosin egy komolyabb vizsgára 2-4x annyit kell tanulni, mint az egész 4 éves középiskolás tananyag + 2 emelt szintű érettségivel és a többi 4 középszintű érettségivel együttvéve. És lesz olyan vizsgaidőszak, hogy 2-3 ilyen vizsgád lesz, és ezek mellett még lesznek a "kisebb" vizsgák, amelyekre csak 2-300 oldalt kell megtanulni. És minderre kicsit több, mint 1 hónapod lesz.


Szóval, akinek már két emelt érettségi is kihívást okoz, annak majd össze kell kapnia magát, ha felveszik...

2010. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:00

Rettentő elit gimnázium lehetett...érdekes módon én magán tanár nélkül írtam biológiából és kémiából is 90% felett emelt szinten. Mindkettőt egy érettségi időszakban, nem pedig 3-ban, ahogy azt a kérdező tervezi. Bejutottam orvosira simán (emellett volt nyelvvizsgám is), és lám, azt tapasztalom, hogy akiknek már az érettségi is nehézséget okozott egytől egyig kihullottak...Csak ebben a vizsgaidőszakban (III. év) kb. 10-15x annyit tanultam mint egész gimiben...nem, nem érettségire, hanem 4 év alatt egész gimnáziumban.

Szóval sok kitartást a kérdezőnek!

2010. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

utolsónak: köszönöm szépen!

nem vagyok hülye, 98%os lett a biológia középszintem kevés tanulással, kémiából meg suliba mindig 5ös voltam, egy évvége sikerült 4esre. Emellett 1 év múlva végzek a közgazdász diplomámmal, szval az h mi okoz nehézséget, és mi nem, azzal én tisztába vagyok.

Az eü alapismeretek egyébként nagyon könnyű, nézegettem az elmúlt évi érettségi sorokat, nem tartottam túlzottan nehéznek, inkább a kémia az amitől picit tartok, de hát abból csak jövőre érettségiznék úgyis, addig meg van idő felkészülni :)

köszi azért a válaszokat!

2010. jún. 28. 12:21
 14/23 anonim ***** válasza:
30%

Akkor fizetősön csináltad a közgazdász diplomád? Mert ha nem, akkor ugye fizetős lesz az orvosi. Ezt gondolom tudod, csak a biztonság kedvéért írtam le:)


Egyébként szerintem sem kell mindenkit ijesztgetni.

Bár nekem a három emelt totálisan feleslegesnek tűnik. EÜ fősuliknál kevesebb a pont, oda szinte kár emeltet csinálni...

Orvosin meg jobb az egy emelt + nyelvvizsga, mert diplomához kell, és később nem biztos, hogy lesz időd rá...


De tényleg megírható az emelt is. Én sem jártam tanárhoz, és 95% lett az emelt biosz. Szóval kell hozzá kitartás, meg némi logika, mert nem csak a lexikális tudásra mennek rá emelt szinten...

2010. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

muszáj az eü emelt is, mert az nekem a biztosíték, hha pl májusba nem jól sikerülne a kémiám, akkor legalább egy eüs fősulira bekerüljek. Oda kb 350 pont kell. Nyelvvizsgám van, de azt hallottam jövőre kevesebbet fog érni, és olyan kilátástalan az oktatási rendszer, hogy inkább bebiztosítom magam. Egyébként igen, a közgazdász diplomámat fizetősön végzem, levelezőn.

És köszönöm a válaszod! :)

2010. jún. 28. 13:04
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem kell leharapni a fejemet, tényleg igazat írtam. Nem csak én gondolom úgy, hogy az idei biosz nehéz volt. Egyébként régen tényleg könnyebb volt bekerülni, de ezt ne forszírozzuk... Itt, ha vesztessz az érettségi dolgozatban 1 pontot, akkor 480-1 pont már rögtön. Régen meg csak a jegy számított, pl. 5-ös, ami 60%-tól megvan, na azt tényleg nem túl nehéz teljesíteni!


A kérdező meg ha jól értelmezem jelenleg egyetemre jár, közgázra, tehát x éve nem tanult kémiát, fizikát, bioszt! Szerintem ezt is figyelembe kell venni, hiszen ennyi idő alatt bőven el lehet felejteni az anyagot!

Én mindenesetre sok szerencsét kívánok, és igen, így szerintem is valószínűbb, hogy jól sikerül, hogy nem egyszerre 7 tárgyból mész, hanem a többi érettségid már megvan .:)

2010. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%-osnak meg még annyit, hogy a nyelvvizsga nem olyan nagy szám, mint ahogy lefestette (manapság a felvételihez szinte elengedhetetlen, pláne orvosira), nekem is van 2, de nem szakadtam meg egyikért sem! És most úgy van, hogy egy nyelvvizsga 35 pont, egy emelt, 40 pont, ez alapján 110 pluszpontom lenne, de "csak" 80 a maximum adható, ebből max. 50 nyelvvizsgára.
2010. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem is mondtam, hogy nagy szám. Csak azt, hogy ha vkinek van nyelvvizsgája, akkor egy emelttel több pontot szerezhet, mint ha +5 pontért kettőt csinál...

De szerintem ezt te is beláthatod.

2010. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

jól van nem kell vitatkozni! :)

egyébként 1 éve nemtanulok kémiát, most ültem neki újra, igen, sokat felejtettem, de igyekszem feleleveníteni a dolgokat, keresni egy magántanárt, szval májusig csak összetudom kaparni magam! :) jobban megy mint a fizika, bár a fizikára azthittem könnyebb ... mmint érettségi terén (:


köszönöm a válaszokat, hasznos volt mind!

2010. jún. 28. 22:21
 20/23 anonim ***** válasza:

Előző! Igen, emeltet muszáj tenni, eddig is erősen ajánlott volt, ettől az évtől meg kötelező! De ha van egy nyelvvizsga, meg egy emelt, az még csak 75 pont. Én ezért tettem kettőt.


Kérdező! De neked a közgazdász diplomádhoz is kell nyelvvizsga, nem ? Ott is tanultatok kémiát? Mivel azt írtad, hogy egy éve nem tanultál. (gondolom a egyetem nem 1 v. két éves, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb gimnáziumban csak 2.-ig van kémia, hacsak nem voltál kémia-biosz faktos, de azt kétlem, mivel közgázra nem az kell :))


Amúgy azt mondják, hogy a fizika sem vészes ám, csak orvosira inkább kémia javallott. Bár van az egyetemen is fizika, de általában a kémia szokott gondot okozni a legtöbbeknek, nem a fizika.

Kémiához az ötösöm lesz példatárat ajánlom, tényleg jó, van megoldás kötete, így ellenőrizni is udod magad, valamint a Villányit.

2010. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!