Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a felsőoktatási...

Melyik az a felsőoktatási intézmény, ami tényleg "diplomagyár"?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetben vagyok,hogy kellene egy diploma.


Munkahelyen olyan pozícióba kerültem, aminek feltétele a diploma.A felső vezetés azt mondta,hogy megelőlegezik nekem a pozíciót, de szereznem kell egy diplomát, mert ez a pozíció diplomaköteles.


Egy menedzseri állásról van szó, én lettem a depó menedzser.Ez egyfajta "kis menedzseri" állás, viszont jár hozzá szolgálati autó, jó juttatási csomag is.


Az autó nem véletlenül jár hozzá, ugyanis 8-4-ig tart, hanem teljesen változó, valamikor reggel 8-tól este 7-ig, fél 8-tól vagyok este hatig.De olyan is volt, hogy este 9-ig bent voltam.



Tehát, nekem olyan intézmény kellene, ahol könnyen megvan a diploma.


2018. dec. 16. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Az alap diploma megszerzése 3 év, levelezőn is heti legalább 1-2 napot igényel. A legkönnyebb is.
2018. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban körül kellene járni a témát, hogy milyen területen dolgozol, mert gondolom egy könyvtáros diploma nem megfelelő mondjuk műszaki menedzser pozícióban.


Mesélsz még egy kicsit? Kb. mit várnak tőled? Milyen területet?

2018. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2#


Ez egy termelőüzem.


Én sokáig diszponensként/anyaggazdálkodó pozícióban dolgoztam.


A hierarchia úgy néz ki,hogy egy ellátási lánc vezető.

Ő alá tartoznak a "kis menedzserek".Ő alá tartozik a transzport menedzser, depó menedzser (én)...stb

Nekem kvázi raktárvezetés a feladatom.



Ehhez nyilván, valamiféle gazdasági,műszaki jellegű diploma kellene.



Az egyetem,hogy hol csinálom, teljesen mindegy.A tandíj kifizetése sem probléma, nekem egyedül a papír kell.

2018. dec. 16. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor olyasmit kell keresned, ami levelezőn megy, a lehető legkevesebbet kelljen bejárnod, a gyakorlatot jó eséllyel tudod igazolni a munkahelyedről. Érdemes azért olyat nézned, ami érdekel is, tapasztalatom szerint sokkal könnyebb elvégezni egy szakot, ha őszinte érdeklődés van mögötte, nem csak az, hogy muszáj. A könnyűség relatív, de a személyes érdeklődés nagyon sokat számít!


Gondolom Budapesten keresel sulit.


Az érettségi eredményed alapján tudsz felvételizni (infókat a felvi.hu-n találsz),és a korábbi ponthatárok alapján meg tudod nézni, hova lenne elég a pontod: [link]


Könnyűség szempontjából a gazdasági szerintem könnyebb kategóriába esik, mint a műszaki vonal, bár mondom, ha neked fekszik, akkor lehet, hogy az a könnyebb :)


Ha már belevágsz, érdemes lehet megnézni azt is, hogy mennyit kereshetsz vele, milyen más lehetőségeid vannak, ha esetleg máshol keresel majd munkát. Ez nagy falat, legyen értelme, ha már csinálod.

2018. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A műszaki vonal választéka (Ha rákattintasz, láthatod a részleteket is)

[link]


Gazdaságtudományi területen:

[link]


Mindkét területről vannak ismerőseim, rakás közgazdász és biomérnök, élelmiszermérnök, vegyész és villamosmérnök is. Egyértelműen az utóbbiak keresnek jobban a tapasztalatom szerint, de keményebb is egy villamosmérnöki, mint egy közgazdaságtan, szerintem.

2018. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hát, azt nem írtad, hol laksz, ezért Budapestből indulok ki. Tehát kellene egy könnyebb fősuli/egyetem könnyebb szakja. Ja, és meló mellett lehessen csinálni. Oké.

Amelyik intézmény felejtős, mert tényleg nehéz: BCE, BME, BGE, ÓE, ELTE, és szerintem zárjuk ki a SZIE-t is, mert ott is bukta lesz, ha nem tanulsz rendesen.

Amelyik szak felejtős: mérnök összes, infó összes. Egyrészt matekból kivágnak, másrészt ha jól látom, logisztikai területen vagy, fingod nincs a digitális technikáról, vagy az objektumorientált programozásról. Nem ez kell neked. Maradnak a gazdasági szakok. Közgazdász szakok kilőve, meghalsz matekból. Maradnak az üzleti szakok. PSZ kilőve, meghalsz. NG kilőve, 2 nyelvvizsga kell. Műszaki menedzser nem rossz, csak a BME-n vagy az ÓE-n kivágnak. Máshol nem tudom, van-e. HR-t fölösleges tanulnod. Logisztika (Supply chain) szak csak mesteren van, az nem lesz jó. Hát nézd, én azt mondom, viccen kívül, hogy neked egy teljesen általános üzleti alapszakra van szükséged, ez pedig a gazdálkodási és menedzsment lesz. Írhatnék kamubbnál kamubb szakokat, de egy GM-mel legalább valamennyire képben leszel, és nem fogsz örökké itt dolgozni. Jól jön az még.

Intézmény: vagy a Kodolányi (KJF), vagy a Gábor Dénes (GDF). Mindkettő indítja a gazdmen alapszakot levelező és távoktatás tagozaton is, fizetősön. Levelező vagy távoktatás közül meg azt válaszd amelyik jobban illeszkedik a melódhoz.

Szóval én azt mondom, hogy ami könnyebb, de azért haszna is van, az:

KJE vagy GDF: gazdálkodási és menedzsment alapszak (levelező / távoktatás)

De tőlem csinálhatsz kommédiát vagy szabad bölcsészt is, csak az tényleg annyit és, mintha lehúznál 3 évet és másfél misit a budin. Menj GM-re, jó lesz az.

2018. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!