Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási intézményekben...

A felsőoktatási intézményekben hogyan kell létrehozni tárgyakat?

Figyelt kérdés

Mi a procedúrája annak, hogy egy hallgató egy felsőoktatási intézményben egy – elsődlegesen C-típusú – tárgy létrehozását és felvehetőségét elérje? Ugyanis rendszeresen előforduló probléma, hogy egy-egy oktatott szakon a szakma új, fontos ismerteit – jellemzően informatikai jellegűeket – nem oktatják. Szaktanár lenne hozzá, azonban tantárgy nincs.


Gondoltam kezdeményeznék egy-egy C-típusú tárgy létrehozatalát, hogy tantárgyi keretek között is lehessen tanulni új, fontos ismereteket. (A C-típusú tárgyakat úgy hallottam könnyű is lenne kivonni a forgalomból, ha már nem lenne igény rá a felsőoktatási intézményben.)



2016. febr. 6. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mi az, hogy C-típusú. Szabadon választható tantárgyként el tudok képzelni ilyet, meg kell beszélni a tanszékvezetővel, szakfelelőssel.
2016. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt a tanszéken kell kezdeményezni, de sajnos semmi garancia nincs arra, hogy indul egy tárgy. Pl. mi is kezdeményeztük egy szabadon választható tárgynak az indítását. Lett is volna rá igény és jelentkező bőven, szaktanár szintén. Sajnos azóta sem indították...
2016. febr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

C-típusú tárgy = szabadon választható tárgy


Szóval beszélni kell tanszékvezetővel. Egyéb procedúra?

2016. febr. 7. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de mi az, hogy egyéb procedúra...?

Hallgató vagy, nem? A tantárgyat nem te hozod létre, max. kéred, hogy legyen.

2016. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tárgyat kell létrehozni, fordítva ültünk fel a lóra.

Keresni kell egy oktatót aki ért a kérdéses területhez és felkérni, hogy hirdessen ilyen kurzust.

Ha habilitált doktorról van szó, aki rendelkezik a venia legendi-vel, a szabad kurzushirdetési joggal, akkor ezt saját hatáskörében megteheti, ha nem habilitált személy akkor is kezdeményezheti és engedélyt kaphat rá.

2016. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

" Már ne haragudj, de mi az, hogy egyéb procedúra...? "


Nem jártál még iskolába? Nem hallgatsz híreket? Az iskola túlbürokratizált. Manapság már a krétavásárláshoz is sokoldalas nyomtatványt kell írni.

2016. febr. 9. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem jártam iskolába? Nem hallgatok híreket? Jó kérdés!

1976 óta iskolában vagyok folyamatosan, 1989 óta a felsőoktatásban. Szereztem két diplomát, PhD-t. Egyetemen tanítok, vezettem tanszéket, 6 évig voltam tagja és elnöke tanulmányi bizottságnak, több szak akkreditációját és napi adminisztrációját intéztem ill. intézem, jelenleg intézetigazgató-helyettesi beosztásban. Némi rálátásom talán van arra, hogy az egyetemen hogyan működnek a dolgok.

2016. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Épp ezért tettem fel a kérdést, hogy van-e egyéb procedúra. Ugyanis én nem látok rá. Amire én rálátok az oktatásban túlbüroklatizált és ezért jó okom volt feltételezni, hogy a szabadon választható tárgy beizzítása is túlbürokratizált folyamat.
2016. febr. 10. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!