Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon van esélyem Hollywoodban...

Vajon van esélyem Hollywoodban színésznőnek lenni?

Figyelt kérdés

Najó,ez irdatlan gyerekesen fog hangzani,de nekem ez az álmom. Valakinek az,hogy orvos akar lenni,nekem pedig ez. De igazából fogalmam sincs hogy hogy kezdjek neki. Elég fiatal vagyok még(most nem akarom leírni a pontos életkoromat) tehát idővel még jól állok. Viszont nemtudom menne e. Énekelni tudok,nem felvágásból,ami sosem jelent hátrányt. Angolul tanulok,tanfolyamot is szeretnék elvégezni a fejlődés érdekében,illetve most elkezdtem még egy nyelvet tanulni. Viszont a színészkedésben tényleg nem tudom tehetséges vagyok e. Iskola szerepekre beválogatták mindig de sosem kaptam főszerepet(mondjuk ez nem olyan furcsa,mivel az elsőben csak alacsony illetve néhány magas gyerekre volt szükség, én pedig átlag méretű vagyok a másik kettőben,mivel forradalmat játszottunk lányok szinte sosem érvényesültek).Általában verset mondtam,vagy ha kellett mesélőnek raktak be.

Egyébként tudom hogy ahhoz hogy Hollywoodban is megismerjék a nevemet lehet sőt valószínű hogy kint kell majd élni. De a szüleimnek nincs ennyi pénze,mert tesoim is vannak,nem gondolhatnánk csak rám. Szóval érdemes lenne esetleg már most elkezdeni spórolni(hozzátenném mégegyszer,még elég fiatal vagyok)?



2018. dec. 19. 19:36
 1/9 csatrad válasza:
86%

Penz nelkul csak abban remenykedhetsz, hogy beled botlanak. Ennek az eselyet novelheted.

Egy modszer a sok kozul az, hogy minosegi kepeket keszitesz magadrol es nyilvanos helyeken megosztod.

Ha sokan likoljak akkor eselyes, hogy meg is osszak es tobb helyen felbukansz, mint amit onmagad elerhetsz.

Ha valaki uj arcot keres akarmihez es a tied eszedbejut mert mar tobb helyen is latta es bizonyitottan sokan kedvelik a nepazerusege miatt, akkor tudni fogja, hogy Te egy jo valasztas vagy mert sok ember elmenne a filmre, hogy lathasson.

Hajra!

2018. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%

Igen, ha anyanyelvi szinten megy az angol és POKOLIAN JÓ nő vagy és nem zavar, ha rád másznak idősebb producer és rendező pasik.


Izraelből indult modell: [link]


Román szépségkirálynő: [link]

2018. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
az angolt perfekten kell tudni és baromi jónak kell lenned. Másképp nem nagyon. Ja és igen: létezik a szereposztó divány. Nagy színésznők csak szexmániás csajokból lehetnek. :)
2018. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ha nem "színésznő" akarsz lenni, hanem színésznő (remélem, érted a különbséget): első körben meg kell tanulnod angolul. Az akcentus lehet szexi és különleges, de egyáltalán nem biztos, hogy a te esetedben bejön, tehát érdemes erre is odafigyelni. Ismerned kell az amerikai irodalmat és kultúrát, valamint nem árt, ha van végzettséged, tehát célszerű elvégezni egy ottani színiiskolát, lehetőleg egy olyat, ami széleskörűen elismert bizonyítványt ad (ezek általában igen drágák).

Persze most mondhatod, hogy mi a francnak, hiszen X meg Y cukrászként meg asztalosként lett világhírű, Z-nek meg még érettségije sincs, de nyilván ők a kivételek. Be lehet futni úgy is, hogy véletlenül fellöksz egy világhírű producert a Starbucksban, aki beléd esik és neked adja a következő főszerepet, de ennek annyi az esélye, mint egy lottóötösnek. Azt is kalkuláld bele, hogy vetélytársak tízezreivel kell versenyezned, sokkal több riválisod lesz, mintha itthon akarnál befutni és hosszú évekig kell majd kint élned, eközben dolgoznod is kell valahol, mert mind a lakás, mind az iskola pénzbe kerül, nem beszélve a rengeteg időről, ami a jelentkezésekkel és meghallgatásokkal elmegy.

2018. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Az előzőkhöz hozzáveheted, hogy nagyon nem árt, ha értesz a színészmesterséghez, sőt mesteri szinten műveled azt.
2018. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezemen meg tudom számolni, hány (egyébként kiváló, tehetséges és itthon sikeres) magyar színésznő jutott el a futottak még szintig ott kint.

A született amerikai színészek 99%-a nem a színészkedésből él. Sikeresekről írok. Nappal dolgoznak valahol, s próbafelvételről próbafelvételre rohangálnak.

A színpadi színészekre fokozottan igaz ez.

Társulat nincs, mindenki szerepre szerződik, meghallgatás alapján kapja meg a szerepet.

Ez még a világhírű, Oscar-díjas színészekre is igaz.

Csak ők azok, akik csak ebből élnek, s elég jól.

2018. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
78%

A hogyan és miként gondolom benne van a válaszokban, mondjuk én csak átfutottam. Annyit feltétlenül érdemes hozzátenni, Los Angeles tele van színész jelöltekkel, oda azok mennek akik akarnak valamit Los Angelestől. Még a hot dog árus is nagy eséllyel casting-okra jár.


Persze nem elijesztésnek mondom, csak ez ilyen. Ha tudsz két terv szerint is belefogni akkor biztosabb. Nem olcsó kimenni és kint is maradni, szinte tuti vállalnod kell valami egyéb munkát és majd ott helyezkedni menet közben.


De jobb ha nem teszel fel mindent egy lapra, mert ott a tapasztaltak nagyon mások lehetnek. Ha akár egy bármilyen munkából is szívesen ott élnél, akkor érdemesebb belefogni. Kitartással sem biztos semmi sem.


Remélem azét nem túl lehangoló amiket írtam és ne vegye el a kedved.


[link]

2018. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Persze hogy van, ha egy kicsit is szép vagy és hajlandó vagy a portástól a rendezőig mindenki széttenni a gyönyörű lábad.
2018. dec. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy elnézegetem a pontozásokat, nagyon elfilóztam, merjek e írni :D


A viccet félretéve...


Kérdező, azt írod, nincs tapasztalatod a színhátszásban, ezért kérdezem - mennyire vagy türelmes? Mert egy forgatáshoz nagyon sok türelem kell. Elnézegetem a filmek, sorozatok baki parádéját; az összevágott videóból az jön le, hogy mekkora buli az egész. De

- egyrészt néha órákat tölt a színész mozdulatlanul a sminkesnél

- másrészt lesz olyan, amikor vagy egymilliószor ugyanazt veszitek újra és nem haladtok.


És a többi. Neked ehhez lenne türelmed?


Én pl hülyét tudnék kapni, hogy újra elmondatják velem a szövegem, mert felcseréltem két szót, amitől mindenki vihog fél órán át és akkor ők nem tudják végig mondani és aztán elfelejtik a szövegükez, vagy direkt belebohóckodnak és nem haladunk. Fejet hajtok mindenki előtt, aki ezt cérnával bírja.


Szóval, ha Neked ehhez van türelmed, az jó pont.


Amúgy van Matilda c. film. Ha jól tudom, a főszereplőt alakitó kislány a fent említett indok miatt hagyta abba a színészkedést.


"Elég fiatal vagyok még(most nem akarom leírni a pontos életkoromat)" - vagyis 16 éven aluli; ez tényleg előny, elvégre van időd magad fejleszteni. Érdemes lenne ének órákat venned (hiába tudsz énekelni), színjátszó körbe eljárnod, később színművészetire járni... diákmelót bevállalni, abból spórolni Erasmus-ra, hogy külföldön csiszolhasd az angolod (fél év nem sok idő, de jobb mint a semmi).


Ezek után se garantált, hogy híres színész (vagy csak színész) leszel, de kezdetnek nem rossz.


Ott vannak meghallgatások, amin nem sok az esélyed, ha csak nem vagy mázlista. Pont az egyik sorozatban egyik része szólt arról, hogy a gyerek színész szeretett volna lenni, ezért meghallgatásokra vitték, ahol vagy volt egy protekciós vagy valaki nagyon híres színész is megjelent; ez a való életben sincs másképp, Te elmész egy senkiként (bocsi, nem sértésnek szánom) a többi jelentkező közé, ahol valakinek a többinél biztos nagyobb az esélye...

2019. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!