Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Specializáció vagy minor?...

Specializáció vagy minor? Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Anglisztika alapszakos vagyok és kell választanunk egy sávot (amerikanisztika, angol alkalmazott nyelvészet, angol irodalom és kultúra, angol nyelvészet) és egy specializációt (amerikanisztika, angol nyelvű irodalmak és kulturák) vagy minort. Annyi kikötés van, hogy ugyanaz a sáv és spec. nem választható egyszerre (pl. amerikanisztika sáv és spec.).


A nyelvészetet nem annyira kedvelem, úgyhogy inkább az amerikanisztika és az irodalom, kultúra érdekelne, viszont azt néztem, hogy azért vannak átfedések a tananyagban és majdnem ugyanaz a kettő. Viszont a minorok között nem találtam olyat, ami tetszene... Nyelvet nem tudok választani, mert azokohoz kell előzetes nyelvtudás (németből van nyelvvizsgám, de mindig utáltam a nyelvet és a német töri, kultúra stb. sem érdekel, illetve törökül is tanultam/tanulok, viszont olyan lehetőség nincsen). A többi pl. pedagógia, szociális munka, történelem, régészet stb. pedig nem vonz.


2018. dec. 21. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit tervezel egyetem után? Igazából szerintem ettől függ.
2019. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tovább szeretnék tanulni, vagy egy másik nyelvszakon (keleti nyelvek) vagy angol MA-n. Azt még nem tudom, hogy ezt követően hogyan tovább.
2019. jan. 5. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha más nem érdekel, én a helyedben akkor az amerikanisztikát és spec.nek az angol irodalom és kultúrát választanám (vagy forítva😅). Mivel tovább tanulsz - főleg ha másik nyelvszakon - ezért szerintem akkora jelentősége úgy sincs. És mivel hasonlít a kettő, legalább könnyebben tanulod, jobban fog menni, és nem kell olyannal szenvedned, ami nem érdekel.


(Én is anglisztikás vagyok, de nekünk csak specializációt kellett választani, én a fordítást válsztottam, ezzel is akarok tovább tanulni.)

2019. jan. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) A fordítás nekem is szimpi lett volna, viszont nálunk pont tavaly szűnt meg (szintén specializáció volt), úgyhogy arról lemaradtam.
2019. jan. 7. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!