Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Óvónő, tanítónő vagy biológia -testnevelés szakos tanár.

Ez a három hivatás, ami nagyon-nagyon érdekel.



2018. nov. 11. 14:15
 1/5 anonim válasza:
Ovónő
2018. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leírod kérlek miért az óvodapedagógus képzést ajánlanád?
2018. nov. 11. 14:18
 3/5 anonim válasza:
30%
Azert mert szerintem az a legkonnyebb es igazabol ugy gondolom nehez dolgod sincs a ketto masikhoz meg elegge sokat is kell tanulni meg hat nemis tudom az elso egyszerubb szerintem🤔
2018. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem hasonló mindhárom. Abba gondolj bele hogy a gyerekek melyik korosztályával szeretnél foglalkozni. Esetleg tölts el időt különböző korú gyerekekkel, hogy érezd ezt. Sztem régi ovidban,általános sulidban biztos megengednék, hogy egy-két délutánt benn legyél.
2018. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kiskorom óta imádok sportolni és annak köszönhetem eddigi sikerélményeim nagy részét. Számomra nagyon fontos,hogy minél többet sportoljunk és egészségesen éljünk. Ezért gondoltam a tesi tanárira.

Tanítónő azért lennék, mert ott még is csak gyerekekkel foglalkozhatok. Amit szeretnék nagyon. És minden féle tantárgyat taníthatok. Nagyon szeretem a tesit, a rajzot, a bioszt, a matekot. De a magyart és nyelvtant is nagyon fontosnak tartom és én is fejlődhetek sokat ezen a szakon.

A óvónői hivatás pedig azért érdekelne, mert diákmunka keretében kipróbáltam és beláttam, hogy ez az a hivatás amit én még ingyen is csinálnék. Akkora örömet okozott és haza sem akartam menni.

Úgyhogy most ott tartok,hogy nem tudom melyiket válasszam és szörnyen elvagyok keseredve miatta.

A családom annyira az óvónőképzést nem pártolja a kevés fizetés és alacsony presztizs miatt.

A tanítónőiről pedig a volt tanítónőim akarnak lebeszélni. A kevés fizetés miatt illetve, amiatt hogy embertelen munkabeosztásuk van es estig bent vannak a suliban. A tanári hivatással pedig az a problémám, hogy 6 éves a gyakorlattal együtt.

És én 21 éves leszek mikor kezdek. Mert 5 éves gimibe jártam és volt egy balesetem, ami miatt nem tudtam egy évig suliba járni. Illetve oviban visszatartottak.

2018. nov. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!