Pénzügy mesterképzés?

Figyelt kérdés
Lassan ideje lenne kiválasztani, hogy milyen mesterképzésre menjek. 2 szak érdekel: a vezetés és szervezés és a pénzügy. Talán jobban szeretném egy kicsit a pénzügyet, de nem tudom mennyire kell hozzá a matek. Vagyis, nem vagyok rossz benne, mindhárom félév matekomat megcsináltam 4-5-4-re, de azért ezekért szinte vért izzadtam, és tudom, hogy sok pénzügy mesteres matematikus BSC diplomával rendelkezik vagy pénzügy és számvitelt végzett. Illetve a kettő között az is fontos választási szempont, hogy melyik állja meg jobban külföldön a helyét? Jó, tudom, ha akarok és nagyon jól tanulok, akkor bármelyikkel,de mégis? Köszönöm a válaszokat. 21/L

2018. dec. 22. 04:50
 1/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Azt nemírtad Te milyen szakon fogsz végezni.

Én azt vettem észre ismerősök között, hogy vezetés és szervezésre meglepően sok BSc-s mérnök megy. Valószînű könnyebb is, mint a pénzügy.

Pénzügy mesterre ha valamilyen gazdasági alapdiplomával mész oda akkor több rálátást kaphatsz, továbbá ha matek BSc-sek választják még segítséget is tudsz kérni.

Ráadásul 21 éves vagy, basszus, ha rosszul döntesz is még annyira fiatal vagy, hogy keresztfélévben váltasz, mert a mesterek többsége akkor is szokott indulni.

Külföldön biztosabb alapja van a pénzügynek, szerintem.

De majd Manche Dinge úgy is olvasni fogja ezt a posztot és majd válaszol rá, Ő jobban képben van ezekkel.

2018. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy, egyértelműen. Nagyságrendileg piacképesebb a vezetés és szervezéshez képest. Ez utóbbi pont ugyanazt a szerepet tölti be, mint a gazd-men alapszak. A legnépszerűbb szak, a legtöbben oda jelentkeznek, de nehéz kitűnni vele. Külföldön szintén a Pü. a piacképesebb.
2018. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es igazad van, tényleg lemaradt, gazd. men.-en fogok végezni

Továbbá köszönöm a válaszokat! :)

2018. dec. 22. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyre szavazok egyértelműen én is.
2018. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy
2018. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!