Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecen vagy Pest a jobb...

Debrecen vagy Pest a jobb választás, ha orvosira akarok menni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már rengeteg hasonló kérdés volt, szemezgettem is néhányból, de arra vagyok kíváncsi hogy jelenleg milyen a Semmelweis és a Debreceni Egyetem, tudnátok személyes tapasztalatokat írni? Milyen a diákélet, és az oktatás színvonala?

És még egy kérdés, rengeteg helyen hallom hogy nem csak az egyetemi évek nehezek, de az utána való elhelyezkedés is, pénz vagy magánrendelő nélkül nem éri meg ezt a pályát választani. Kicsit tanácstalan vagyok mert érdekel a szak, megvan a szépséges és szívesen választanám, de nem tudom mennyire éri meg.



2018. dec. 23. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát hogy most megéri vagy nem éri... Magyarországon pusztán pénzügyi szempotból nézve igen kevés szakot éri meg tanulni, hogy utána tisztességes béred legyen. Elhelyezkedés meg... Ha csak nem akarsz egy pár konkrét népszerűbb, telítettebb szakra menni Budapesten vagy vidéken klinikára menni, hanem bevállalsz (egy sokszor nyugisabb is) kisebb budapesti kórházat, vagy kb bármelyik vidéki kórházat, akkor lesz helyed. Vagy ha nem a végzés évében, hanem következő évtől, mikor írnak ki újabb rezidensi helyeket.


Hogy most Budapest vagy Debrecen... Én Debrecenben születtem, ott is végeztem, nekem már nagyon unalmas volt az egész, mindenképp el akartam menni Budapestre. Több lehetőség van mindenre, és itt nem a képzésre értem, hanem pusztán az életre, kikapcsolódásra. Ha viszont nem vagy se budapesti se debreceni, akkor oda menj, amelyik közelebb van hozzád utazás terén, mert nem olyan túl jó fél napokat utazni az országban az egyetem meg az otthonod között.

2018. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hova valósi vagy? Az is sokat számít. Az orvosi egyetemeket annyira nem ismerem, de nem mindegy hogy Budapesten kell albérletet fizetned vagy Debrecenben.
2018. dec. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy nehéz elhelyezkedni!

Magánklinika és pénz nélkül is, rite minősítéssel is válogathatsz majd a felkínált pozíciók közül.

Én Pécsen tanulok, amúgy budapesti vagyok, de onnan hallottam negatívumokat, illetve gyűlölöm a nyomorgást az utcám, buszon, mindenhol...

2018. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is budapesti vagyok, de nem oda járok. Elvesznek az emberek a nagyvárosban. Egy sotés évfolyamon nagyon sokan vannak és nagy a versengés is. Vidéken sokkal jobb szerintem a közösség. Oktatás színvonala mind a 4 orvosin jó, úgyhogy ebből a szempontból mindegy. Azt válaszd amelyik közelebb van a lakóhelyedhez, amelyik város szimpatikusabb, ahol meg tudod fizetni az albit/kolit, stb.
2018. dec. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosképzés minden magyarországi egyetemen magas színvonalon folyik, így szerintem nem az a fontos, hogy melyik egyetemen végzed. Szerintem az legyen fontos szempont, hogy kell-e mondjuk Budapesten albérletben élned? Megengedhetitek-e magatoknak? Mert tanulás mellett még ezen idegeskedni nagyon rámehet a tanulmányaidra.
2018. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én debreceniként úgy döntöttem hogy a Sote-ra megyek és jelenleg is ott vagyok, de van hogy visszavágyom. Nem szerettem alapvetően Debrecent mint várost és azt hittem hogy Pest sokkal tobb lehetoseget ad, de orvosiskent nincs időd ezeket kihasználni. (Gondolok itt arra hogy színházba menj, új kávézókat fedezz fel stb). Az albérlet nagyon drága, kolik borzalmasak nagyjából. Hazajárkálni Debrecenbe is kinlódás mert drága is és hosszú is az út. Ha debreceni vagy szerintem maradj ott, sokkal könnyebb lesz. (Ha meg budapesti akkor értelemszerűen Budapesten)
2019. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!