Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik pontosan a...

Hogyan működik pontosan a duplázás?

Figyelt kérdés

Ha írok egy 65% és 85% emelt töri és angol érettségit akkor annak a kétszeresét vagyis 300 pont jönne ki, és ehhez még hozzájön a 100 pont többlet? A követelményeknél ez áll:

magyar nyelv és irodalom v. történelem és

angol v. francia v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

Akkor ha feltételezzük, hogy így írom meg az érettségit ahogy fent említettem, akkor nem veszik figyelembe az év végi jegyeket és a másik 3 tantárgy érettségi eredményét? Ha mondjuk matek és magyarból írok egy 26%-ost, akkor ez a kettő ugyanúgy feltudná húzni 400 pontra?



2018. dec. 25. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez úgy működik, hogy a két legjobb eredményedet számolják a duplázásnál, amiből az egyik fixen az emelt. Illetve ha két emeltet teszel és azok sikerültek a legjobban plusz kell is a szakhoz (pl nem fogadnák el tesit a közgázra), és elérted 45%-ot mind a kettőn, akkor ezen felül még +100 pontod lesz ezek miatt.

Tehát ha :

Angol emelt 85

Matek közép 26

Magyar közép 26

Biosz vagy bármi választott: 26

Töri emelt 65

Akkor igen, ez lesz érvényes: (85+65)×2

+100 :)


És ha jól sikerül az angol, a nyelvvizsgát is megkapod, szóval sok sikert !


Ha szeretnéd a többi opciót is kiszámolni, keress rá a felvi pontszámítójára és fiktív adatokkal próbálgasd végig, én is így csináltam anno :)

2018. dec. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2018. dec. 25. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!