Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kriminálpszichológia érdekel...

A kriminálpszichológia érdekel, de nem tudom hogy merre menjek, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem hogy pszichológián belül a klinikai meg a kriminálpszichológia érdekel (mostnaában inkább a kriminál felé húzódom), és meg is néztem, hogy Pécsen a BTK-ra lehet ugye jelentkezni, de valahol olvastam, hogy mesterképzésen nincs külön ilyen szak. Valaki aki arra ment, vagy jártasabb a témában tudna segíteni?


Egyébként, még van 4 évem mire kéne mennem egyetemre, de félek hogy elkezdem BTK-n és utána derül ki hogy nem jó helyen kezdtem...



2018. dec. 27. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Ez az alap váza a pszichológus képzésnek, amivel jó, ha tisztában vagy: [link]


Rendőrségi pszichológus már mesterképzés elvégzése után lehetsz.


Ezenkívül elérhető Kriminológia mesterképzési szak, amibe a pszichológia teljes kreditértékkel beszámítható:


[link]

2018. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy kriminológus vagy kriminálpszichológus szeretnél lenni. Kriminológiát tudsz Magyarországon tanulni, de kriminálpszichológiát nem. Míg a kriminológia a prevencióra és az okokra fòkuszál, addig a kriminálpszichológia a viselkedést, gondolatokat, illetve az érzelmeket vizsgálja. Azonban kérlek ne ùgy képzeld el ezt az egészet, mint amit a Criminal Minds vagy egyéb sorozatokban látsz, mert nem olyan.


Amennyiben elhivatott vagy, javaslok kezdésnek egy alapképzést pszichológiából, majd jelentkezni külföldre mesterre, ahol tanulhatsz kriminálpszichológusnak.

2020. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!