Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség továbbtanuláshoz:...

Segítség továbbtanuláshoz: kriminológia, kriminálpszichológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára érettségi, és én még mindig nem vagyok benne biztos, milyen szakra szeretnék jelentkezni.


Egész pontosan a pszichológia és a büntető jog, valamint a kettő "metszete" között vacillálok, mert mindkettő érdekel (igen, emelt törivel lehet menni pszichológiára is).


Nem tudok véletlenül olyan egyetemeket, ahol kriminálpszichológiát tudnék majd tanulni? Gondolom, ez már inkább államtudomány, mint bölcsészet, de a neten semmit sem találtam róla.


És ha kriminológia mesterszakra szeretnék menni, megtehetem jogi osztatlant követően is? Elvégre már lesz egy mesterem, és a felvi.hu-n nem említik külön, hogy a jog előzményként elfogadott szak lenne. Egy kicsit el vagyok veszve.



2017. jan. 18. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Pszichológia szakra kell menned, (pl. ELTE). Innen majd szakosodhatsz (gyermekpszichológia, szexuálpszichológia, kriminálpszichológia stb.). Az egyetemek honlapján olvashatsz erről részletesebben, vagy pl. itt: [link]
2017. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy mész az eltére jogra és utána kétéves kriminológia mesterképzésre!
2017. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kriminálpszichológia, mint szakosodási lehetőség ilyen néven jelenleg nem létezik itthon. Viszont pszichológia mesterképzés után lehet menni klinikai szakképzésre, utána pedig igazságügyi szakpszichológusi képzésre.
2017. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!