Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemet szeretnék váltani...

Ha egyetemet szeretnék váltani lehetséges volna, hogy "megbuktassam magam"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igen tudom, fura kérdés, de tényleg elgondolkoztam ezen. Első félévemet húztam még csak le, de nagyon félresiklottam, nem érdekel az egész, borzalmas volt a félévem, azt se tudtam jó helyen vagyok-e.. Nem

is feltétlen a nehézsége miatt érzem, csak egyszerűen nem nekem való.


Államilag támogatotton vagyok. Most az is kérdéses még számomra, hogy kihúzzam-e a kövi félévet, vagy hagyjam már most a francba, mert csak elpazarolnám a másodikat. Na most akkor már nem lennék diák, így diákmelóra se mehetnék, megszűnne a bérletem (ami csak azért durva nekem, mert 3 órákat utazok ha haza akarok menni és ingyenesem van ami nagy ajándék).. Szóval mondhatni meg vagyok lőve :D És ezért merült fel bennem, hogy mi lenne ha addig bent maradnék még, de nagyon lazára venném, a felvételimre koncentrálnék és mellette dolgoznék mert mégse ülhetek csak semmit se téve.


Ez lehetséges szerintetek? :D Vagy nektek lenne jobb ötletetek? OKJ-n gondolkoztam még közte..



2018. dec. 29. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, hagyd ott az egyetemet most a félév végén, és a maradék fél évben koncentrálj a felvételidre, esetleg tanulj például nyelvet és csinálj egy nyelvvizsgát a nyáron. A bérlet, diákmunka stb. nem éri meg az elégetett állami félévet.
2018. dec. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első szemeszter után hagyod ott az egyetemet, nem probléma, de ha másodikra is maradsz, és esetleg nem vesznek fel másik helyre (vagy egy kétéves OKJ-t végzel, egyetem helyett), fizetési kötelezettséged keletkezik. Arról nem is szólva, hogy elpazarolsz egy államilag támogatott félévet, ami később még hasznos lenne, a mai tandíjak mellett 200-300E Ft-ot takarítanál meg vele.


BTW az OKJ-s képzésekre is jár diákigazolvány.

2018. dec. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
VAgy passziváltass és lesz időd kitalálni mit akarsz :)
2019. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!