Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés előnyei?

Zsinga kérdése:

Felsőoktatási szakképzés előnyei?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyetemre szeretnék jelentkezni, miután kihagytam egy évet érettségi után (közben OKJ-s vizsgát csináltam), viszont rákellett jönnöm, hogy nincs elég pontom az elsőszámú szakra amire jelentkezni akartam, ez pedig a programtervező vagy a gazdaságinformatikus volt. Már ott elbuktam, hogy mind a két szak a matek érettségijegyet veszi alapul, sajnos olyan tanárunk volt a 4 év alatt végig aki nagyon rosszul tanított, egész csoportunkban egy-két ember volt aki 3-mast kapott évvégén, a többiek mint 2-es érdemjeggyel zártak. Pechemre (mostmár) 25%-os matekérettségit irtam, ami a legrosszabb, ha egyetemre a pontokat számolom, lehet jobb lett volna, ha megbukom és szóbelire megyek mert ott kihuzhattam volna egy erősebb kettest, vagy egy gyengébb hármast és máris szebbek lennének a pontjaim. A másik lehetőség a kereskedelem és marketing, én egy ilyen képzést adó szakközépsuliban végeztem, és ebből már sokkal jobb pontjaim vannak, mert nem kell a matekot alapul venni a pontszámításnál viszont itt pedig 432 pont kell az alapképzéshez, ami szintén nincs meg, arra gondoltam, hogy elvégzek egy 2 éves felsőoktatási szakképzést ugyanazon az egyetemen és aztán jelentkezem az alapszakra, viszont arról nem találtam információt, hogy ez a 2 év levonódik-e az alapképzés 7 féléves időtartamából? Azaz a három és fél év helyett 2 év alatt elvégezhetem-e az alapképzést?

Mindenféle tanácsot meghallgatok, hogy mit kéne tennem, és hogy megéri-e felsőoktatási képzést csinálni? Köszi a válaszokat előre is.



2018. dec. 30. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy készülj fel rendesen a matekérettségire, érettségizz újra és akkor bejuthatsz informatikusnak is.
2018. dec. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem nagyon vannak előnyei... A felsőoktatási szakképzés mondhatni egy ilyen OKJ és alapszak közötti két éves képzés, amiért csak egy bizonyítványt kapsz. Ha elvégzed, akkor ugyanúgy jelentkezned kell az alapképzésre, tehát nincsen egyenes út a felsőoktatásba. Valamint nem vonódik le az alapszakból, hiszen nem is ugyanaz a kettő, maximum lesz egy-két tárgyad, amit el tudsz fogadtatni. Annyi, hogy ezért is kaphatsz pár plusz pontot. Persze, értem, hogy miért gondolkozol rajta, de szerintem emiatt nem éri meg... Eleve tovább tartana így és szerintem teljesen feleslegesen csinálnád meg a felsőoktatási szakképzést. Én is azt mondom, hogy érettségizz újra, hogy több pontod legyen és bejuss arra a szakra, amelyikre szeretnél. Különben is azt gondolom, hogy nem árt, ha átismételed az anyagot és jobban elmélyülsz a matekban, ha ilyen szakokat szeretnél megcélozni. A jegy nem mindig tükrözi a valódi tudást és nem tudom, hogy azóta mennyit tanultál/felejtettél stb., de azért a 25% nem túl jó eredmény és ezeken a szakokon bizony szükség lesz a matekra.
2018. dec. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Okj mellett már rég fel kellett volna készülni egy újabb matekra.

Foszk előnye meg kb annyi, hogy amíg ott vagy, nem vagy munkanélküli.

2018. dec. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 értelme van:

Ha mondjuk pénzügyre vagy gazd-men re akarál menni ahova rohadt magas az állami ponthatár, akkor talán megéri államilag támogatott fosz-ra menni, mert 90 kreditet beszámolnak az alapszakba és elég csak 4 évet kifizetni az önköltséges képzésen +1 félév csúszással.

2018. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak azért arra is készülj fel, hogy 2020-tól a belépő a felsőoktatásba egy emelt szintű érettségi lesz.


Javítsatok ki, ha tévedek.

2019. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!