Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak elvégzésével...

Melyik szak elvégzésével járnék jobban? (melyiknél jobb a fizetés, könnyebb elhelyezkedés. Ilyesmik) Elte-kémia vagy bce-élelmiszermérnöki?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, jövőre érettségizem, segítsetek!!
2010. jún. 28. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az Elte-re menj, sokkal elismertebb ismeretségi kört szerzel, mint egy élelmiszermérnökin. Nagyobb név az, hogyha valahol egy munkahelyen azt mondod hogy az Elten tanultál és az ott szerzett ismerősök még jól jöhetnek! De a szívedre is halgass!
2010. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
A Corvinus jóval elismertebb mint az Elte. ELTE kémiával mi lehetsz?
2010. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg az Elte az elismertebb, még a pisis gyerekek is ismerik.
2010. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne egyetemet válassz, hanem szakot. Dönts el élelmiszer mérnök akarsz e lenni, vagy inkább a kémiával akarsz foglalkozni. Corvinuson pedig a közgáz elismert nem az élelmiszermérnök. A veszprémi Pannon volt egyébként a kémia fellegvára sokáig, habár nem tudom, hogy most milyen. Viszont remélem, hogy imádod a kémiát, ha azzal akarsz foglalkozni, mert az egyetemi szint fényévekre van a középiskolástól, és én még csak egy butított verziót láttam, van annál még durvább is.
2010. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondják, nem egyetemet, hanem szakot kell választani!


Amúgy a kezdő vegyészeknek van az egyik legmagasabb bére a friss diplomások közül. (Csak ehhez még Msc-re is menni kell).

Szerintem, a kémiával egyértelműen jobban jársz (kivéve, ha kémiatanár akarsz lenni).

2010. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!