Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsi Tudományegyetemre...

Pécsi Tudományegyetemre járok, osztatlan tanárképzésre (angol-magyar). Hogyan tudnék átjelentkezni Anglisztika alapszakra? Mi az eljárás menete? Hol lehet egyetemen belül utána kérdezni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 1. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos átjelentkezni csak azonos képzési területen belül lehet, így még bölcsész szakpáros tanárképzésről sem lehet átjelentkezni anglisztikára, mert az előbbi pedagógusképzési, az utóbbi pedig bölcsész képzési területhez tartozik. Ez sajnos egyetemtől független szabály. Újra kell felvételizned tehát.
2019. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha újra felvételizek és esetleg nem vesznek fel anglisztikara (tavaly felvettek csak osztatlanra mentem) mert megemelik a ponthatárokat vagy valami attól még maradhatok osztatlanon nem? :)

2019. jan. 1. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Én anglisztikás vagyok a PTE-n és mindenképpen nézz utána (mondjuk a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban vagy a honlapon), de én úgy tudom, hogy ha tanárisként a tanulmányaid során úgy döntesz, hogy inkább az alapképzést szeretnéd elvégezni, akkor van lehetőséged váltani legalább egy teljesített év után.
2019. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondoltam, a TVSZ-ben is le van írva :)

[link]

2019. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. jan. 2. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló voltam, és elnézést kérek a tévedésemért; valóban ahogy látom, az osztatlan tanárszakról alapképzési szakra való átlépés kivétel az alól az általános szabály alól, hogy különböző képzési területek között nem lehet átvételt kérni. Ettől függetlenül szerintem megfontolandó, hogy felvételizz újra, miközben a tavaszi féléven halasztasz, ez esetben ugyanis nem kell a második félévet a szakpáron végigtanulnod csak azért, hogy nyáron átvegyenek, s nem használsz el fölöslegesen egy állami támogatású félévet. Persze ha nem biztosan éred el a ponthatárt, akkor ez kockázatos, hiszen sikertelen felvételi esetén még egy évre a jelenlegi tanár szakpáron ragadhatsz. Az biztos, hogy egy újabb felvételizés semmilyen módon nem befolyásolja a jelenlegi hallgatói jogviszonyodat.
2019. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!