Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiai vagyok, hogyan...

Szlovákiai vagyok, hogyan tudnák magyar állampolgárságot szerezni? ( azt tudom, hogy elvesztem a szlovak állampolgárságot, ) de meddig tart az eljaras, mit kell teljesítenem, es mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2017. márc. 8. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha már úgyis elmész, biztosan jól átgondoltad hogy pont ide? Szerintem saját érdekedben jobban járnál egy olyan országgal, ahol nincs állami gyűlöletkampány a bevándorlók ellen és nem terjednek olyan alaptalan rémmesék, hogy a szlovákok verik a magyarokat.
2017. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Céljaim vannak ott.

Amúgy hidd el en jobban látom a szituációt, aki mind a 2 oldalon jelen van 😁 Te csak a magyar kormányt látod, en a szlovak kormányt is

2017. márc. 8. 16:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem értek a témához, de rágugliztam, remélem segít:


[link]

2017. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"maga vagy felmenője magyar állampolgár volt vagy valószínűsíti magyarországi származását,"


Nekem nincs magyarországi rokonom, de nyilvánvalóan nagyon valószínu, hogy magyarországi származású vagyok, ha az anyanyelvem magyar, nem? :D

2017. márc. 8. 17:14
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Na te is csak a csekély-értelmüek táborát gyarapítanád.


Pl.:


""maga vagy felmenője magyar állampolgár volt vagy valószínűsíti magyarországi származását,"


Nekem nincs magyarországi rokonom, de nyilvánvalóan nagyon valószínu, hogy magyarországi származású vagyok, ha az anyanyelvem magyar, nem? :D"


Ezt nem a "mára" kell érteni, hanem az 1920 előtti, vagy az 1938-1945 -ig terjedő időszakra vonatkozóan, amikor azok a területek Mo.-hoz tartoztak, és az ott lakok magyar állampolgárok voltak.


Egyébként erősen lebeszélnélek erről, mert a szlovák állampolgárság elvesztésével rengeteg mindent elbuksz. Illetve a magyarok nem igazán szereteik a határontúliakat. Pl.: 80% nem szavazta meg a kettős állampolgárságot, és a szavazati joguknak még többen vannak ellene.

2017. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

tudom, hogy hogyan ertettek a kerdest.


ahhoz kepest, hogy Magyarorszag elutatisotta, ott megis van kettos allampolgarsag, mig SKban nincs.

Amúgy meg senki nem fogja tudna, hogy honann jottem :D max a kiejtésembol.

2017. márc. 8. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bemész Magyarországon bármelyik kormányablakba és kéred az egyszerűsített honosításodat. Papírokkal igazolod, hogy vannak magyar felmenőid, illetve beszéled a magyar nyelvet. Ha szerencséd van akkor 3-4 hónap, ha nincs akkor kicsit több.
2017. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Na majd otthon jól meg fognak lepődni akkor, ha bemutatod a magyar személyidet. :D
2017. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miert lepődnénk meg?
2017. márc. 8. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg senki nem fogja tudna, hogy honann jottem :D max a kiejtésembol."


Ez megint butaság. Eleve az iskolai bizonyitványaid mind szlovákul lesznek, meg a korábbi hivatalos irataid is.. Ezen kivül Hivatalos iratoknál kérik a születési helyet, meg a szlovákos születési helyet. stb. stb.


Szóval megint csak lebeszélnélek róla.

2017. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!