Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyire nem éri meg...

Tényleg ennyire nem éri meg pszichológiát tanulni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most tervezem beadni a jelentkezésem a Károlira, és mindenkitől csak ezt hallom, mindenhol csak ezt olvasom, hogy nem éri meg ennek tanulni, de viszont ez az ami igazán érdekel és ezt szeeretném csinálni felnőttként, de sajnos annyira lelomboz, hogy mindenkitől csak a negativat hallom, és igazából én sem látok bele konkrétan, hogy merre s hogy lehet elhelyezkedni ezzel a szakkal.


Nyilvánvalóvá vált számomra, hogy 5 év után még további tanfolyamokra van szükség pl. egy magánpraxis elinditásához, de nem igazán ismerem a többi lehetőséget, hogy konkrétan hol lehet ezzel elhelyezkedni, munkát kapni, vagy milyen intézetekben lehet állást válalni. Nagyon megköszönném az útbaigazitásaitokat ! :) Vagy esetleg ha van itt valaki olyan aki tapasztalatiról tudna mesélni annak nagyon megköszönném!



2019. jan. 2. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Én most végzek ott. Nem érdekelnek olyan emberek jóslatai, akik névtelen fórumokon osztják az észt számukra teljesen ismeretlen pályákról. Ha jó vagy, szereted amit csinálsz, sokat tanulsz és fejlődsz, akkor eléred, amire vágysz. Én a befektetett munkában, kitartó tanulásban, szorgalomban hiszek. Te miben hiszel?


Hogy milyen irányok vannak, hol lehet tanulni, mit és mennyi ideig? KRE Kapszli Képzéskatalógusában válaszokat találsz! Tervezz tudatosan, és akkor nem lesz gond!

2019. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu-n szakleírásoknál találsz statisztika szerinti fizetést a végzés utáni kilátások fülnél. Ott meg tudod nézni, hogy nagyjából mire számíthatsz.
2019. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Valóban nem éri meg. Boldog boldogtalan odamegy ami nem elég jó reálból. Két éve a gimis osztályomból 8 an jelentkeztek oda 7 en be is kerültek.
2019. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Az éri meg ami érdekel és amiben tehetséges vagy, mert azt fogod jól csinálni. Abból élsz meg jól amit Te tudsz jól csinálni.


Ha pszichológus szak akkor az ELTE-t javaslom.

2019. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ELTEn-n vagyok elsőéves, ha esetleg az eddigi tapasztalatok érdekelnek, írj nyugodtan :)
2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ELTE-n
2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Debrecenbe járok én azt látom megéri

Nagyon szükség van pszichológusokra

2019. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátnőm pszicho BA-t végzett, és azt mondta a szakmában nem jelent ez még sokat, de minden más adminisztratív állásnál aranykulcsocska.


Neki sok pszichológus barátnője van. Van, aki iskolapszichológus, más multinál van, megint más meg kórházban dolgozik. Rengeteg féle pszichós van, van, aki sokat keres, van, aki keveset, de mindnek van munkája, akit ismerek.


Ez pont olyan, mint én meg azt hallom, könyvelőből Dunát lehet rekeszteni. Így van, de JÓ könyvelő ettől még kevés van.

Legyél jó, bármit csinálsz. :)

2019. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én másodéves pszichós hallgató vagyok, és én is mindenképp ezzel szeretnék foglalkozni. Sok függ attól, melyik országrészen laksz,illetve persze, hogy milyen irányba akarsz továbbmenni, de egy csomó féle opció van, nekem már most van lehetőségem félállásban munkát vállalni gyerekpszichológia szakterületen. Szóval én is bíztatlak az elvégzésében, légy kreatív, keress már egyetem alatt lehetőségeket, vegyél fel kiegészítő kurzusokat, és persze, ami negatívum lehet, de mindenképp érdemes legalább a mesterig megcsinálni az egyetemenet. Károli a legjobb választás, az ELTÉ-ről viszont sok rosszat hallottam, nem tudom ajánlani.
2020. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!