Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A turizmus-menedzsment vagy a...

A turizmus-menedzsment vagy a marketing mesterképzés a jobb?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyiket tegyem az első helyre. Egyrészt nagyon érdeklődöm a turizmus iránt, de olyan végzettséget akarok, amivel biztosan lesz munkám. Ami mondjuk fontos lenne a jövőben nálam, hogy használhassam a németet illetve az angol nyelvtudásomat napi szinten. Szerintetek melyik szak után könnyebb az elhelyezkedés és melyik szaknál tudnám a nyelvtudásomat is hasznosítani?

2019. jan. 5. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a marketing a jobb. Sokkal szélesebb elhelyezkedési lehetőséget biztosít, hasznosabb/nagyobb tudást ad (emiatt a szak is jobb). A marketinggel csinálhatod azt, amit a turizmussal csinálnál, fordítva ez nem igaz. Egyértelműen a kermark!
2019. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed. Igen szerintem is így van. De gondolod, hogy kellenek oda az idegen nyelvek is? Mert ha pl. egy cég egy bizonyos terméket akar a célközönséggel megismertetni, akkor a kampány általában az országon belüli lakosságra irányul.
2019. jan. 5. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az országban gyakorlatilag alig van termelő munka, inkább csak szolgáltatás és kereskedelem, és a jól működő cégek nagy része külföldi kézben van, vagy külföldi partnerei vannak, vagy külfölddel kereskedik stb. Én dolgoztam marketingesként magyar tulajdonú, magyar piacra dolgozó kis cégnek, és folyamatosan angolul meg németül kellett beszélnem, írnom stb. Végigtelefonáltam Kínától Texasig az egész világot, adtam-vettem, Amerikában adóbevallást adtam be, svájciakkal tárgyaltam több tucatszor, tárgyaltam félszáz multinacionális céggel... persze, hogy kell a nyelvtudás még az ilyen kicsi cégnél is. Máshol is ezt látom. Nagyobb cégeknél meg teljesen alap. De még egyszer: a kermark univerzális diploma, rengeteg helyre és sokféle munkakörbe mehetsz vele, én például céges stratéga vagyok nagyon nagy vállalatnál ezzel a papírral.
2019. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a részletes válaszod :)
2019. jan. 5. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen, ha van még kérdésed, írj rám bátran!
2019. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!