Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem gyógypedagóg...

Debreceni Egyetem gyógypedagógia szak vagy Miskolci Egyetem gyógytornász szak?

Figyelt kérdés

Valaki tudna mesélni a két szakról tömören? Érdekelne az egyetemváros is.

Ti melyiket választanátok? Szerintetek melyiknek éri meg jobban tanulni? Előny-hátrány?



2019. jan. 7. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógytornásznak szeretnék tanulni.

Mert úgy hiszem, azzal jobban tudnék gyógyítani beteg embereket. Akik akár súlyos baleset miatt nem tudnak járni, gerincferdülésük van, egyéb betegségek miatt kell rajtuk segíteni.


Ha logopédia érdekel például azt mondanám a gyógyped. De ha tényleg a tornával kapcsolatos gyógyítás akkor a gyógytornász.

2019. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia. ez a a két szak (bár mindenki egyként kezeli őkez kb) alig függ össze. a gyógypedagógián a szomatopedagógia van ami hasonló dolgokkal foglalkozik mint a gyógytornász. tehát a mozgássérültekkel/ bénultakkal. de a többi szakirány abszolút nem hasonlít. logopédia. értelmileg akadályozottak. tanulásban akadályozottak. autizmus. hallás és látássérültek. pszichopedagógia. ezek nem függenek össze a testi fejlesztéssel.

a gyógytornászon több a biológia. bár mondjuk egy elte szomato-n szerintem hasonlóan keményen kérik a biológiát mint egy miskolci gyógytornász szakon.

azt döntsd el hogy mozgássérülés érdekel csak vagy a fogyatékosság úgy általában. mert ha csak a mozgássérülés akkor én inkább a gyógytornászt ajánlanám.

2019. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!