Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön hol érdemes tanulni,...

Külföldön hol érdemes tanulni, hol a legkorszerűbb az oktatás?

Figyelt kérdés

El akarok költözni magyarországról.

30/F



2019. jan. 8. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

-Finnországot lehet mindenhol látni, hogy ott van a világ legjobb oktatási rendszere, és élhető ország,


-Dániát is sokan szeretik, sok magyar tanul kint. Ingyenes az egyetem, jó az oktatás és nagyon élhető ország, ha jól tudom az egyik legjobb bérezés ott van Európában,


-Rizikós, de én Angliát is felsorolnám a top 5-be. A Brexit-et ha nem vesszük figyelembe, akkor még mindig az egyik legkimagaslóbb az ottani felsőoktatás. Mindenhol szemöldököt húznak, ha látják hogy az illető egy angol egyetemen végzett.

Élhetőnek még élhető az ország, de egy középosztályú munkás európainak már nem annyira sajnos, de diplomával másabb az élet. Hatalmas segítség az angol nyelv eltulajdonításban is ha ott tanulsz. (Más országokban, még ha angolul is folyik a képzés, nyilván másabb ott tanulni az angolt, egyetemen kívül lehet nem is találkozol vele).

Az egyetemek ugyan nem ingyenesek (Skóciában néhol igen), de nagyon kedvező a diákhitel.

Ha személyes tapasztalatot is szeretnél hallani, akkor hatalmas élmény angol egyetemen tanulni. Nem lehet belekötni az oktatásba se, és az emberekbe/tanárokba sem. És nem tűnnél ki a többiek közül sem 30 évesen, nekem például van egy 40 éves, de még egy 54 éves csoporttársam is, nagyon megoszlóak a korosztályok/származások, de senki sincs kiközösítve, néga úgy érzem magam mint amikor általánosba jártam, mintha egy nagy család lennénk :D (bár lehet cdak nekem volt ekkora szerencsém.)


Szerintem az említett országok egyikével sem lősz mellé, papír, tapasztalat és oktatás terén sem.

2019. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ingyenes oktatást én is igényelhetem Finnországban?

Hallottam erről a lehetőségről, csak szeretnék olyan emberrel beszélni akinek testközeli a kapcsolata az általad említett országokkal.

2019. jan. 8. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak Angliával tudok segíteni, ha azzal van konkrét kérdésed, akkor írj nyugodtan.
2019. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Svédországban minden EU állampolgár ingyenesen tanulhat, az egyetemeknek is jó nevük van (KTH, Karolinska, Uppsala, Lund). A bibi inkább az, hogy az ingyenes oktatás annyit jelent, hogy nem kell tandíjat fizetned, de nyilván önerõbõl kell megélned. Viszont a svéd állam ad neked ösztöndíjat, ha suli mellett dolgozol valamit részmunkaidõben, így a fizetésed meg az ösztöndíj már jó eséllyel elég arra, hogy megélj. Suli melletti munkáról nincs kinti tapasztalatom, de amikor egyszer fontolgattam, hogy beiratkozok mesterre, akkor valami 3 tárgy volt összesen egy félévre beütemezve, szóval szerintem hozható. Az már más mérdés, hogy mennyire nehéz találni munkát a suli mellett svéd nyelvtudás nélkül.
2019. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sötétben tapogatozok. :( Van elképzelés, hogy mit szeretnék tanulni, de nem vagyok benne biztos, hogy képes vagyok rá.
2019. jan. 16. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!