Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme lassan 26 évesen...

Van értelme lassan 26 évesen egy szakmát megtanulni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a főiskola projekt véglegesen elúszik, ami annyira nem is érdekel, csak az fáj, hogy 5 évet elbasztam vele a nagy semmire és teljes mértékben eladósítottam magam, mert önköltségesen tanultam és diákhitellel finanszíroztam a tandíjat. Már alapból 2 éves csúszásban vagyok, a legvégén csúsztam meg az iskolának, előtte egész jól tanultam csak a depresszió és a kilátástalanság, szorongás legyőzött. Csak az államvizsga van hátra, de azon is már elcsúsztam korábban. Jelenleg egy gyárban dolgozok egyszerű operátorként, viszont ott is van lehetőség magasabb pozícióba kerülni, de ahhoz is tanulni kell, ami számomra lassan 2 éve nem megy mert nem tudok koncentrálni. Mit csináljak, tanuljak valami külön szakmát valamilyen módon vagy inkább munkahelyen belül próbáljam meg a képzést elvégezni és kerülni magasabb fizetéssel járó munkakörbe??? Nagyon elkeseredett vagyok.
2019. jan. 8. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, aki segít átmenni az államvizsgán júniusban.
2019. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tavaly próbáltam, sikertelen lettem úgy is.
2019. jan. 8. 12:57
 3/3 regszy válasza:

próbálj másik pszichológust! Ne add fel ha már ennyit szenvedtél csináld meg a fősulit majd menj el melózni és hagyd kicsit a tanulást. Keress új hobbit. Vizsgáld önmagad mi okozza a depressziót. Próbálj minden napodban egy egyszerű boldog pillanatot találni. Például valaki megdícsért, vagy egy aranyos állatka... Okozz másoknak is örömöt, minden mosoly számít. Dícsérj bíztass, küzdj- Halgass zenét tombolj ha eleged van mindenből. Illetve depizz néha ha jól esik, de ezt ne huzamosan. És azt hiszed lehet ne hasnál a pszihcológus (ne pszichiáter!!) de idővel jobb lesz mivel kibeszéled magadból. Még ha azt hiszed semmi sem amit mondasz könnyítessz a lelkeden vele. Úgyhogy minimum heti 1x járj el. Olvass sokat, legyél a természetben. Kényszerítsd magad, hogy kilépj a konfortzónádból stb. én ezeket csináltam és időszakosan letudom küzdeni a depressziót. Néha visszajön de ezek segítenek

Remélem segítettem!

2019. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!