Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme több nyelvet...

Van értelme több nyelvet megtanulni? Mihez lehet kezdeni több nyelv ismeretével?

Figyelt kérdés

Jelenleg angol szakos egyetemista vagyok. Nagyon szeretem ezt a nyelvet, és szeretnék még mellé több másikat (francia, orosz) megtanulni önképzés keretében elindulva.


Ha ez megvalósul, akkor mi hasznom lehet belőle? hol tudnám hasznosítani?


2017. okt. 22. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha másra nem is jó, de több nyelven tudsz infókat szerezni tetszés szerinti témékban, tudsz filmeket nézni, olvasni.
2017. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Munka: 1.ket "egyenlo" tudasu jelentkezobol egyertelmuen az kell aki tobb nyelvet beszel

2.magasabb fizetes

3. Tobb, jobb lehetosegek

4.kulfoldi munkavallalas

Maganelet: 1.adott nyelven irt konyvek, adott nyelvi megertese( altalaban nagyon rossz a konyvek forditasa)

2.kulfoldon tanulasi lehetoseg

3.kulfoldi baratokat tudsz szerezni

4.nyaralas soran erteni es megertetni magad

5.filmek, konyvek, sorozatok, ujsagcikkek megertese

Stb...

Ezekre (nem bantasbol) de egyetemista kent rakene jonni

2017. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


#2 Köszönöm szépen az őszinteségedet is. Igazad van, csak a kérdést éppen ilyen okból írtam ki: baráti körben előjött ez a téma, és amikor én felvetettem, hogy az angol mellé nem egy másik szakot akarok felvenni, abból is diplomát szerezve, vagy éppen egy másik szakmát kitanulni, hanem több nyelvet elsajátítani, akkor azt mondták, hogy ennek a gyakorlati életben, megélhetés szempontjából nem sok értelme van.


Tehát szerintük ennek nem volna sok értelme:

angoltanári végzettség + 2 másik nyelv valós ismerete és használata közép+ (felsőfok közeli) szinten.

2017. okt. 22. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk csak angoltanár már nem lehetsz, nem? Mindenképp kell egy másik szak is mellé.
2017. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg a főiskolai angol szakot folytatom kiegészítő képzésen, így egyszakos vagyok. Egyelőre nem is akarok másik szakot mellé.
2017. okt. 22. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Így egyáltalán nem lehetsz tanár.....
2017. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Nem fogok olyanról vitatkozni, ami éppen folyamatban van.


Négyéves főiskolai végzettségemet egészítem ki egyetemi végzettségre, igen, egyszakosként.

2017. okt. 22. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

2es vagyok.

Nezve, hogy egyszakos leszel. A kesobbiekben esetleg egy masik nyelvet is elsajatithatnal, olyan szintre, hogy azt is tanithasd.

Pont amiatt, mert mas tanarok tobbszakosak lesznek mar. Igy ket jelentkezobol valoszinuleg azt veszik fel, aki tobbszakos.

Bar igaz, a tanar hiany szakma.

2017. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy ilyet hova vennének fel???

Nem csoda hogy a diákok nyelvtudása hol tart ha ilyen senkik tanítják őket...

2017. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Gondolom, most magadról beszélsz. Ha nem, akkor is önmagadat minősíted. Sajnállak. Úgy látom a válaszaidból, neked még ilyen "senki szülő" se jutott...
2017. okt. 22. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!