Hogyan legyek gazdag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi előtt állok, cél a közigazgatás és a közszférában való elhelyezkedés

Kérdés ti milyen utat mondanátok ahol a szimpla tanulással és erőfeszítéssel legálisan is tudni fogok annyi pénzt keresni hogy egy családot egyedül is akár eltarthassak?


18/f



2019. jan. 10. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szerinted a család eltartása az egyenlő a gazdagsággal, akkor nálad valami nagyon félrecsúszott.


Egyszerű: ne menj a közszférába. Tanulj valamilyen versenyképes szakmát (mérnök, közgazdász) és menj el a versenyszférába dolgozni, csinálj karriert.


So easy.

2019. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bértáblás fizetéssel a közszférában magadat sem tudod eltartani szerintem, pláne mondjuk Bp-en vagy Nyugat Mo-n.


Nem, hogy még családot is.

2019. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közszféra és gazdagság, egyet választhatsz csak a kettő közül.
2019. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Leginkább a történelem az ami érdekel(ebből is fogok erettsegizni) viszont matekból is jo vagyok (nulla tanulással középszinten 5-ös) és ez alapján mi az amit tudnék művelni?


És igen, legyek bármekkora barom nekem a jövőbeli célom hogy a családom jól élhessen..


Illetve azért gondolkodom az allamigazgatasban es barataiban mivel nagyon foglalkoztat a politika és a többi és szívem szerint ilyen pályán is helyezkednék el.

2019. jan. 10. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a töri megy és szereted akkor jog, ügyvédként gennyesre keresheted magad


Ha a matek vonalat nézem, akkor bármilyen informatikai, mérnöki vagy gazdasági tanulmány megfelelő. Ha pedig a jólét az elsődleges szempont, akkor a közszférát felejtsd el, hiába ugatod le az előző válaszolókat, igazuk van. Közfoglalkoztatottként akkor kereshetsz egy normális pénzt (nem SOKAT, csak annyit amennyiből már meg lehet élni!!!) Ha legalább középvezető vagy.

2019. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Töri-matekkal a közgazdaságtan az elsődleges célpont. A jog se rossz ötlet.
2019. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem a cél az a képviselő vagy valami nagyon hasonló állás parlamentben vagy ilyesmi.

Gondoltam ennek ez az alapja hogy közigazgatási végzettségem van.

2019. jan. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!