Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomás szakot végezze...

Milyen diplomás szakot végezzek ahhoz, hogy gazdag legyek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Programtervező informatikus, gépészmérnök, villamosmérnök, műszaki informatika, gyógyszerész.
2017. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az informatika szakokról tudok nyilatkozni:


Hiába lesz a kezedbe egy proginfó (vagy akár mérnökinfó vagy legyen az akármelyik informatika szak) diploma, az nem jelenti azt, hogy gazdag leszel. Akkor kapsz jófizető állást, ha jó is vagy benne. És az egyetemi informatika képzés (Magyarországon) az alapok alapjait súrolják - már ami a gyakorlati szoftverfejlesztést illeti.

Általában a BSc diploma csak egy beugró az állásinterjúra. De az állásinterjún adott teljesítményed alapján fognak felvenni (nem véletlen, hogy akár az állásinterjú 3-5 körös is lehet, szakmai/gyakorlati tesztekkel/feladatokkal).

Nem az informatikai képzettségű emberből van hiány, hanem a jó szakemberből. És ahhoz hogy jó legyél, az egyetem mellett elég sok plusz időt és energiát kell belefektetni a szakmai fejlődésedbe (mindezt a szabadidőd rovására, az egyetemi teendőktől függetlenül).

2017. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akármilyen jól fizető állásod, ha nem szereted csinálni akkor semmi értelme. Ne a pénz legyen a legfontosabb, azt tanuld amit szeretsz.
2017. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 26. 12:40
 5/8 Piku0714 válasza:
Aranyásó v.gyémántbányász,talán még a politikai is jó,mert ők tudnak lopni igazán... :)
2017. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 andyTM válasza:
A gazdagsághoz pénz kell, nem diploma...
2017. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mickbro válasza:
Fogorvos, nőgyógyász, esetleg menő építész. Gépésznek ne menj. Én az vagyok, és nem lettem gazdag.
2017. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A diploma nem tesz gazdaggá! Lehetőség és jó üzleti érzék kell hozzá.
2017. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!