Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha magyar tanár akarok lenni...

Ha magyar tanár akarok lenni akkor középsuli után magyar szakra kell mennem vagy pedagógiára? Mi a külömbség a kettő között?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

elvileg mindkettőre mehetsz, amelyik jobban tetszik...

a magyar szakon X- év után választod a tanári pályát, és a pedagógián elvégzed az alapképzést és utána választod a szakodat.


igazából csak fordítva van, hogy melyiket tanulod először, a pedagógián először a pedagógiát aztán a magyart, a magyaron először a magyaros tantárgyakat és majd aztán a pedagógiát...

ha nem így van, javítson ki vki!

2012. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elmész magyar szakra, mellette pedig végzed a pepszis tárgyakat. Utána mehetsz még mesterre, ha akarsz.
2012. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell is mesterre menni, anlkül nem lehet tanár
2012. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pedagógus az alsósokat tanít. Szóval attól függ, hogy alsósokat, vagy felsősöket/középsulisokat akarsz tanítani.
2012. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A pedagógus az alsósokat tanít. Szóval attól függ, hogy alsósokat, vagy felsősöket/középsulisokat akarsz tanítani."


Ne haragudj, de ha nincs valamiről megfelelő információd, akkor ne alkoss róla véleményt, ne válaszolj a róla szóló kérdésekre. A középiskolai tanár pontosan ugyanúgy pedagógus, mint az általános iskola alsó tagozatos tanítónénije. Annyi, hogy utóbbihoz tanító szakra kell elmenni, míg egy középiskolaihoz elvégzed az alapképzést, mondjuk magyart és elmész tanári mesterre.


Kérdező: én inkább azt javaslom, hogy magyar szakra menjél el, mert ez a pedagógia eléggé kétes. Egy időben gondolkodtam én is rajta, de nekem csak olyan mesterképzéseket dobott ki, hogy tanár-latin tanár, de olyat nem, hogy magyar vagy ilyesmi. A magyar szakkal viszont nem tudsz mellé lőni.

2012. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 13. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!